Як зацікавити дітей у навчанні.

Пізнавальна мотивація або прагнення до знань є у кожної дитини. Але у відмінників вона знаходиться в актуальному стані, а у двієчників і трієчників - в пригніченому. І пригнічують цю мотивацію найчастіше батьки, і лише зрідка вчителя. Якщо ви хочете зацікавити дитину навчанням, треба міняти власну поведінку. Є кілька способів це зробити.
Інструкція
1
Використовуйте гасло «Знання - сила». Ви повинні переконувати дитину в тому, що знання роблять його сильнішим, додають йому можливостей керувати світом і отримувати бажане. На додаток до своїх оповідань пошукайте літературні твори, фільми, в яких розумники перемагають сильних. Дитина повинна розуміти, що знання - основний спосіб домогтися в житті того, що хочеш.
2
Забороніть приниження інтелектуалів в родині. Розмови на теми на кшталт «Писав дисертацію з кібернетики, а тепер морквину продає на ринку» краще вести не в присутності дитини. Знання, інтелект, диплом - це лише засіб, а не самоціль. І від того, що хтось із ваших знайомих не зміг ними скористатися, щоб влаштуватися в житті, знання не стають менш цінними. Краще приводите приклади успішних людей, які за допомогою хорошої освіти і знань змогли досягти багато чого в цьому житті.
3
Переводите процес навчання в гру. Крім глобального підходу до переконання дитини в цінності знань, важливо і на приватному рівні зацікавити його навчанням. У кожної дитини є свої інтереси. Хтось захоплений конячками, хтось - динозаврами, хтось - поїздами. Можна використовувати улюблені об'єкти малюка для ігор на тему навчання. Скажімо, любитель конячок може вирішувати математичні задачі про коней, писати про них же твори чи складати діалоги англійською.
4
Хваліть прагнення дитини до знань. Не відмахується роздратовано від питань, купуйте книги по цікавить його темі, дивіться разом навчальні фільми. Нема чого сварити дитину за промахи, говорите йому, що все роблять помилки на шляху до істини. Хваліть будь-які досягнення, які дитина знайшов на шляху до знань. Це допоможе вам ще більше зацікавити його навчанням.
Зверніть увагу
Так, воля важлива, проте не стосовно молодшокласникам. Дитину потрібно не змушувати, а зацікавлювати. У нього повинен сформуватися пізнавальний інтерес. Суть його полягає в тому, що вчитися чомусь новому і пізнавати щось раніше невідоме цікаво. Як залучити дитину до читання? Не слід змушувати дитину читати: якщо він кориться вам, то може назавжди зненавидіти книги.
Корисна порада
Як зацікавити маленького школяра навчанням? Як навчити його вчитися? Насправді все не так і складно. Добре, якщо у вашої дитини є бажання і прагнення бути не гірше інших, якщо він не боїться перепитувати і просить пояснити заново незрозумілий для нього матеріал. Дуже важливо, щоб дитину самого цікавила учеба, щоб він хотів вчитися і отримував від цього процесу задоволення. Цього не буде, якщо школяр не бачить цілей навчального процесу.