Як взяти над собою контроль. Як не втрачати контроль над собою.

Ми всі хочемо управляти собою і справлятися зі своїми емоціями. На жаль, це виходить не завжди. А адже вже стародавні греки знали, як навчитися так потрібному мистецтву, та і в країнах сходу вмінню контролювати себе вчили навіть маленьких дітей.
Інструкція
1
В першу чергу, для саморегуляції, для вміння підтримувати гарний настрій, для зняття нервово-психічне напруження навчитеся слухати себе, свій організм, і керувати ним.
2
В країнах сходу це вміння називається медитацією, у наших психологів - аутотренінгом. Наприклад, якщо ви змерзли, не "скукожівается», посилюючи стан холоду, а розправте плечі і дайте команду мозку: «Мені зовсім не холодно. Мені тепло. ».
3
Не старайтесь одразу контролювати фізичний стан свого організму. Починайте з контролю над своїми емоціями. При виникненні емоції (ми маємо на увазі, негативну для вас емоцію - необгрунтований страх, почуття тривоги, роздратування і так далі) постарайтеся не дати їй розростися.
4
Переключіть свою увагу на якусь справу, пов'язане з іншого, але не менш актуальною для вас проблемою. Наприклад, ви не здали іспит, і переживаєте через це, згадайте, що вам завтра йти на побачення, а вам нема чого над еть і над про йти в магазин за покупкою .
5
Так само скористайтеся методами, спрямованими на згасання виниклої емоції. Тут вам допоможуть вправи на розслаблення окремих м'язів і груп м'язів. Ляжте на спину і поступово знімайте напругу, починаючи від п'ят і закінчуючи м'язами обличчя. Повторюйте про себе: «Я спокійний, мої ноги розслаблені, мої руки розслаблені, мені легко і спокійно ...»
6
Контролюючи емоції, вчіться контролювати і свою поведінку. Поспостерігайте за собою протягом трьох-чотирьох тижнів. Визначте ті неадекватні поведінкові реакції, від яких ви хочете позбутися. Подумайте, як ви повинні «правильно» реагувати. І виробіть в собі звичку надходити «правильно», адекватно. Для цього ви постійно повинні тримати «ситуацію під контролем», і не дозволяти взяти емоціям верх.
7
Звичайно, навчитися контролювати себе завжди і скрізь - завдання не з легких. Зате, коли ви цьому навчитеся, життя стане спокійніше і радісніше. Крім того, зрозумівши себе, ви станете краще розуміти та інших.