Як робити ранкову зарядку.

Ранкова зарядка - невід'ємна частина здорового способу життя. Після пробудження тіло вимагає потрібного поштовху, щоб м'язи активізувалися і приготувалися працювати весь день. Найбільш оптимальним способом, яке винайшло людство за багато століть, є ранкова зарядка. Не піддавайтеся спокусі подовше полежати в ліжку, і прокинутися від чашки кави, правильний спосіб пробудження збереже здоров'я в вашому тілі на довгі десятиліття.
Інструкція
1
Почніть ранкову зарядку з невеликої розминки. Встаньте прямо, руки розташуйте на поясі, ноги на ширині плечей. Покладіть підборіддя до основи шиї, зробіть по 5 кругових рухів спочатку в праву, потім в ліву сторону. Прийміть вихідне положення, покладіть голову на праве плече, потім на ліве, нахиліть голову вперед, потім назад. Витягніть руки перед собою, робіть по 5 кругових рухів в зап'ястних, ліктьових і плечових суглобах. Встаньте на ліву ногу, підніміть праву над підлогою, по черзі зробіть кругові рухи в бедренном, колінному і гомілковостопному суглобах. Повторіть вправу на ліву ногу.
2
Встаньте прямо, ноги на ширині плечей, руки витягніть перед собою. З видихом присядьте, стегна розташуйте паралельно підлозі. Зафіксуйте положення на 1 - 2 хвилини. З вдихом прийміть вихідне положення тіла.
3
Ляжте на підлогу, руки заведіть за голову, ноги зігніть в колінах. З видихом підніміть верхню частину тіла, затримайтеся в цьому положенні на 2 - 3 секунди. На вдиху прийміть вихідне положення тіла. Зробіть 10 - 15 повторів вправи.
4
Ляжте на живіт, руки витягніть уздовж тіла. З вдихом одночасно підніміть над підлогою верхню частину тіла, руки і ноги. Затримайтеся на 1 хвилину. З видихом ляжте на підлогу і повністю розслабтеся.
5
Сядьте на підлогу по-турецьки, руки розташуйте перед грудьми, долоні складіть перед собою в молитовному жесті. З видихом здавите долоні між собою, зафіксуйте положення на 5 секунд і затримайте дихання. На вдиху розслабтеся. Повторіть вправу 10 разів.
Зверніть увагу
Коли краще робити зарядку. Багато хто задається таким питанням - коли правильно робити гімнастику - вранці або ввечері. Відповідь однозначна - вранці. Так ви включите свій організм в потрібний режим, зарядитесь енергією і будете в тонусі. Як правильно робити зарядку - графік. Ранок - ідеальний час для зарядки. Вона не тільки допоможе організму прокинутися, але і подарує заряд бадьорості, немов ударна порція вітаміну С.
Корисна порада
Для цього є кілька простих вправ, які можна робити вдома, причому без пильного нагляду фітнес-інструктора. Отже, як правильно робити ранкову зарядку? Руки - витягнути вперед на рівні грудей. Під час вправи не затримуйте дихання: видихайте на присіданні, а вдихайте, коли тіло повертається у вихідне положення. В одній серії рекомендується зробити 30 присідань. Але для тих, кому це поки важко, Макарова радить почати хоча б з 10.