Як висушити дерево. Як видалити шви після операції.

Перед будь-якою роботою з деревиною дерево необхідно висушити. Якщо цього не зробити, то є ризик, що готовий виріб розтріскається через нерівномірне випаровування вологи. Або ж дерев'яна річ деформується, оскільки висихаючи, деревина дає усадку. У промислових масштабах для сушки деревини використовують спеціальні сушильні камери. Домашні умільці пользуют менш прогресивними способами.
Вам знадобиться
  • - дерево;
  • - олійна фарба, смола або пластилін;
  • - масло (бавовняне або лляне);
  • - парафін;
  • - ємність з металу (каструля, таз);
  • - целофановий пакет;
  • - пачка газет.
Інструкція
1
Спосіб первийЕстественная (атмосферна) сушка - найпростіший, але самий «довгограючий» спосіб. Для нього підходять «чурочкі» - круглі обрізки стовбура. Кору залишають повністю або роблять в ній поперечні надрізи (кільця) для того, щоб забезпечити доступ повітря до деревини, але при цьому не дозволити їй розтріскатися під час сушки. Наступний етап - обстукування і замазування торців чурбачков. Торці бревнишка обстукують молотком потім, щоб ущільнити зрізи. Після цього їх замазують смолою, олійною фарбою, дьогтем або звичайним пластіліном.Далее підготовлений обрізок стовбура поміщають в сухе неопалюване і добре вентильованому приміщенні (без протягу) - наприклад, на горище дачі. Через кілька місяців заготовку потрібно перемістити в приміщення з більш високою температурою.
2
Другий способКускі дерева можна висушити в міській квартирі. Для цього їх обертають в декілька шарів газети і упаковують в герметичний пакет. Після цього пакет з дерево м кладуть в тепле місце (можна навіть на батарею або на сонячний балкон). Кожні 6-8 годин газету, просочені які виділяються дерево м рідинами, замінюють на суху. Важливо: пакет повинен бути герметичним, щоб виключити неконтрольоване випаровування вологи і можливість розтріскування дерева.
3
Третій способМаленькіе шматки дерева можна виварити в олії. На Русі такий спосіб застосовували при виготовленні дерев'яної столового посуду - ложок, ковшів, тарілок і тому подібного. Після такої обробки посуд стійкий до вологи, не тріскається і не деформіруется.Для виварювання береться бавовняне або лляне масло. В каструлю кладеться дерев'яна заготовка, заливається маслом і проваривается на дуже повільному вогні протягом 6-8 годин.
4
Четвертий способЕтот спосіб надає дереву ті ж властивості, що й виварювання в маслі. Для нього використовується розтоплений парафін, в який занурюють невеликі шматки дерева. Потім ємність з парафіном і деревиною ставлять на 6-8 годин на піч, розігріту до 40 градусів Цельсія.
Зверніть увагу
Для кожного виду деревини потрібен різний час сушки. Готовність матеріалу визначається за допомогою електровлагометра або за вагою деревини.
Корисна порада
Для кожного виду деревини хорош свій спосіб сушіння. Так, наприклад, атмосферна сушка протипоказана деревині плодових дерев, клена, бука і граба. А заготовки з берези, вільхи, липи або осики висихають природним способом без яких би то не було проблем.