Як об'єднати дві мережі.

Дуже часто настає момент, коли кількість комп'ютерів в будинку або офісі перевершує кількість слотів в світче або роутере. В таких випадках вдаються до створення додаткової локальної мережі . Якщо ж існує необхідність взаємного обміну інформацією між усіма комп'ютерами, то ці дві локальні мережі потрібно об'єднати. Процес не вимагає якихось надприродних навичок або пізнань в області побудови мереж. А в якості додаткового обладнання вам потрібно всього-на-всього один мережевий кабель формату RJ 45.
Вам знадобиться
  • мережевий кабель RJ 45
Інструкція
1
Постарайтеся розділити всі ваші комп'ютери між двома світча порівну. Це дозволить вам уникнути деяких труднощів при подальшому підключення нових комп'ютерів. Приміром, якщо в одному світче будуть зайняті всі порти, а другий буде напівпорожній, то у вас не буде варіантів для нового підключення. А далеко не завжди зручно тягнути кабеля до конкретного місця.
2
Переконайтеся, що у всіх комп'ютерів обох локальних мереж різняться IP-адреси. Це дуже важливо, тому що можуть виникнути конфлікти IP-адрес, що призведе до нестабільної роботи комп'ютерів в мережі .
3
Якщо комп'ютери обох локальних мереж мають доступ в інтернет через різні роутери, маршрутизатори або сервери, то врахуйте, що після об'єднання мереж, вам буде потрібно тільки один пристрій для доступу в інтернет. Змініть конфігурацію «Основний шлюз» і «DNS-сервер» у властивостях локальної мережі .
4
Об'єднайте два світча різних локальних мереж. Для цього вставте різні кінці мережевого кабелю у вільні слоти на світча. Якщо маються керовані порти, краще їх не займати, бо конфігурувати їх ви все одно не зможете.
Нерідко при розширенні зони покриття локальної мережі необхідно приєднати до неї одну або декілька аналогічних груп комп'ютерів. Важливо розуміти, що настроювати слід не тільки ПК і ноутбуки, але і різне периферійне устаткування.
Вам знадобиться
  • Мережеві кабелі.
Інструкція
1
Почніть з вибору пристроїв, використання яких дозволить вам об'єднати локальні мережі. Практика показує, що абсолютно не обов'язково купувати нове обладнання. Найчастіше достатньо з'єднати мережеві концентратори або маршрутизатори різних мереж.
2
Виконайте з'єднання двох мережевих концентраторів. Ні в якому разі не поєднуйте попарно кілька пристроїв. Використання кільцевого методу неприпустимо в сучасних локальних мережах. Краще заздалегідь виберіть два найбільш потужних пристрою. Проблема в тому, що саме через ці концентратори проходитиме основний потік трафіку.
3
Виберіть локальну мережу, комп'ютери якої піддадуться перенастроюванні. Логічніше використовувати меншу мережу. Але якщо одне із з'єднань вже має стабільний налагоджений доступ в інтернет, розумніше змінити настройки другої групи.
4
Увімкніть один з комп'ютерів, який не буде перенастроюватися. Відкрийте властивості мережевого підключення і перейдіть до параметрів протоколу TCP/IPv4. Запам'ятайте перші три сегменти IP-адреси і маску підмережі. Зверніть увагу на наявність або відсутність заданих адрес DNS-сервера і основного шлюзу.
5
Виконайте настройку потрібних комп'ютерів, використовуючи аналогічні параметри. Якщо ви хочете, щоб мережа працювала без збоїв, для кожного ПК задавайте унікальне значення IP-адреси. В даному випадку вони повинні мати однакове значення перших трьох сегментів.
6
Врахуйте, що при підключенні комп'ютерів до маршрутизатора або роутера, абсолютно не обов'язково використовувати статичні IP-адреси. На жаль, даний варіант має певні недоліки: після перезавантаження комп'ютери щоразу отримуватимуть нові адреси, що може викликати збій при роботі з загальнодоступними ресурсами.