Як влитися в колектив на роботі.

Процес вливання в колектив після влаштування на роботу варто починати з вивчення середовища, в яку ви потрапили. Правило на перших порах менше говорити самому і більше слухати інших і придивлятися справедливо для будь-якого нового оточення, не виключаючи колег. Водночас за вивченням обстановки не слід забувати про свої службові обов'язки.
Інструкція
1
Необхідність уникати зайвої відкритості на перших порах не означає, що треба впадати в іншу крайність: демонструвати повну закритість. Найкращою моделлю поведінки буде демонстрація доброзичливого ставлення до колег і готовності в якійсь мірі задовольнити їх природне любопитство.Само собою, ті, чиї робочі місця знаходяться поруч з вашим, цікавитимуться, де ви працювали раніше, якими проектами займалися. Про заслуги на колишньому терені краще до пори до часу особливо не розповсюджуватися, виняток - коли ваш раніше отриманий досвід може посприяти вирішенню поточної виробничої проблеми. Але в цьому випадку ви демонструєте вміння в справі, а для цього вас на роботу і брали.
2
В свою чергу, не соромтеся задавати цікаві питання про виробничому процесі, порядках в компанії, особливостях корпоративної ієрархії. Відповіді, втім, ділите на власні враження, яких з кожним днем буде все больше.Старайтесь, особливо на перших порах, не втягуватися в перемивання кісток начальству і колегам. Зрозуміло, що іншим цього не заборониш, але і вам ніхто не перешкодить втриматися від активної участі в таких бесідах про людей, яких ви до того ж поки знаєте мало, і значить, не встигли скласти про них власної думки.
3
А от готовність до співпраці і допомоги в рамках своїх службових обов'язків, а в чомусь і поза ними, але в рішенні задачі в рамках виробничого процесу, принесе вам додаткові очки в очах і колег, і начальства. Тут ініціативність і готовність при необхідності відстояти свою точку зору зайвими ніколи не будуть. Головне - виступати у справі. Ситуації, втім, бувають різні. В деяких знадобиться вміння вчасно визнати свою помилку, в інших - варіант, коли ви поступаєтеся в силу, наприклад, ієрархічних особливостей, але даєте зрозуміти, що залишаєтеся при своїй точці зору. Не виключено, що час ще покаже саме вашу правоту, і тоді цей козир ще зіграє свою роль.
4
У великих компаніях нерідко практикуються різні командообразующие заходи: від тренінгів до корпоративних пікніків по вихідних. Участь в них, особливо тих, що більше орієнтовані на відпочинок, ніж на роботу або навчання, зазвичай необов'язково. Але краще по можливості від цього не ухилятися. Згуртуванню колектив а і вливанню в нього нових співробітників все це й справді сприяє.
5
Ініціатором неформальних заходів може бути і хтось із колег. У більшості компаній зазвичай святкуються як мінімум дні народження співробітників. Можуть практикуватися і сабантуї з нагоди прийому в колектив нового колеги, але це не скрізь. Якщо такі речі практикуються (можливі і заборонені або настійно не рекомендовані керівництвом), краще також по можливості не ухилятися, але і не на шкоду родині і іншим складовим життя. Елементарні норми ввічливості та поваги до інших людей допоможуть вам з честю вийти з будь-якої ситуації: і людині приділити увагу, і при своїх інтересах залишитися.
Перші дні в незнайомому колективі на новій роботі найчастіше супроводжуються стресом. Успішність адаптації залежить від багатьох факторів. Щоб відчувати себе впевненіше і спокійніше на новому місці, прислухайтеся до порад психологів.
Інструкція
1
Дотримуйтесь прийнятий дрес-код. З перших днів одягайтеся так, як прийнято в вашому новому колективі. У деяких офісах все одягаються вільно, в інших - потрібно дотримуватися ділової стиль, в третіх - існує стандартна форма. Із зачіскою в перші дні також краще не експериментувати - зробіть строгу ділову укладку. А оригінальну біжутерію взагалі краще залишити до найближчого корпоративу.
2
Ведіть себе природно. У новому колективі у людини може з'явитися спокуса показати себе кращим, розумнішим, комунікабельні, ніж це є насправді. Однак пам'ятайте, що носити маску в такому випадку доведеться постійно.
3
Більше слухайте, менше говоріть. В колективах зазвичай існують свої групи і коаліції, щоб в них розібратися потрібен час. З перших днів на новій роботі не слід відкрито вставати на чийсь бік в протистояннях, а також бути відвертими, пліткувати, фліртувати і скаржитися, особливо - на колишній колектив.
4
Знайдіть людину, яка допоможе вам вникнути в тонкощі відносин між колегами, познайомить з традиціями колективу, зорієнтує в деяких робочих питаннях. В пошуках дружнього плеча слід бути обережними - першими свою допомогу зазвичай пропонують найцікавіші і люблячі попліткувати люди, для яких ви спочатку є «ласим шматочком». Поспостерігайте за колегами і виділіть людини, до якого найчастіше звертаються за допомогою, саме він вам і потрібен.
5
Не намагайтеся в перші ж дні пропонувати свої методи для поліпшення робочого процесу. Навіть якщо ваші ідеї абсолютно правильні, вас, швидше за все, вважатимуть вискочкою, лізуть в чужий монастир зі своїм статутом. Зачекайте і внесіть свої пропозиції пізніше, коли вас почнуть сприймати за свою людину.
6
Ставтеся до роботи максимально серйозно. На початку своєї трудової діяльності ви будете перебувати під пильною увагою колег, тому вам необхідно показати себе як професіонала. Але при цьому не можна демонструвати відразу всі свої таланти, інакше ви можете нажити заздрісників і ворогів, які почнуть підозрювати вас в бажанні «підсидіти» когось із старих працівників.
7
Підтримуйте традиції, прийняті на новому місці роботи. Не уникайте святкових заходів та корпоративів, спілкуйтеся з колегами під час обідньої перерви. Якщо у вашому новому колективі прийнято «проставлятися» - з'ясуйте тонкощі цього звичаю і влаштуйте собі і колегам свято.
8
Не чекайте, що вас полюблять і приймуть у перший же день. Щоб повністю стати своєю людиною, вам, швидше за все, буде потрібно кілька місяців. Думка людей формується досить довго і значно залежить від ваших вчинків. Будьте терплячі, доброзичливі і ви обов'язково успішно увіллєтеся в колектив.