Як побудувати теплицю з опаленням. Як правильно побудувати цілорічну теплицю.

Побудувати теплицю можна не тільки для отримання ранньої овочевої продукції, а й для цілорічного вирощування овочів. Для цього потрібно всього лише встановити теплицю правильно і провести в неї систему опалення. Ви будете отримувати свіжі овочі та зелень 3-4 рази на рік і забудете, що таке ходити за ними на ринок.
Вам знадобиться
  • -щебінь
  • -пісок
  • -цемент
  • -червоний цегла
  • -матеріал для установки стійок
  • -сотовий ніздрюватий полікарбонат
  • -труби для водяного опалення
Інструкція
1
Для будівництва опалювальної теплиці потрібно вибрати безвітряний, добре освітлене місце і прибудувати її до стіни будинку.
2
Побудуйте стрічковий мелкозаглубленний фундамент. Глибину фундаменту зробіть 50-70 сантиметрів. Теплиця - споруда не важке і такої глибини для її установки буде достатньо.
3
Зверху фундаменту викладіть цоколь з 3-4 рядів червоного вологостійкого цегли.
4
Каркас для споруди зимової опалюваної теплиці краще зробити арочного типу. На ньому не буде затримуватися сніг і не утворюються снігові замети. Сам каркас виготовте з міцного матеріалу. Для цього підійде високоміцний пластик або дуги з тонких труб.
5
З появою у продажу стільникового ніздрюватого полікарбонату далеко в минуле пішли часи засклених теплиць. Добре виготовлений, якісний полікарбонат витримує морози до 40 градусів, довго служить і дуже надійний у використанні в холодну пору року.
6
Не забудьте передбачити вікна фрамужноє типу для спекотної погоди.
7
Систему опалення потрібно робити водяну по всьому периметру теплиці, включаючи фундамент, підлогу і стелю. Якщо ви побудували теплицю великих розмірів, то додатково проведіть труби посередині теплиці.
8
Само опалення підключайте від котла домашнього опалення. Залежно від того який вид опалення у вас в будинку таким і будете опалювати свою теплицю. Зазвичай підключається газове або електричне опалення, але якщо будинок опалюється твердим видом палива - це також підійде і для опалення теплиці. Установка окремої системи опалення нерентабельна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xCx96Lykx8o
Зверніть увагу
Стаття про те як зробити теплицю в домашніх умовах, щоб можна було вирощувати ранні огірки, помідори і капусту !!! Скло або плівки? Помітили, що продукція з грядки смачніше тепличної? А вирощена під плівкою не поступається польовий. До того ж, коли мине загроза заморозків, плівку можна зняти. Зазначу, що вітамін С накопичується не лише в плодах, а й в листках.
Корисна порада
Теплиці і парники. Дуже багато садівників останнім часом розміщують на ділянці теплицю. Використовують її або для вирощування розсади, або для одержання ранніх урожаїв овочів. Для теплиць розроблені типові проекти. Нижні кінці крокв з внутрішньої сторони стягуються мотузкою, а із зовнішнього розтягуються і фіксуються кілочками. Можна побудувати теплицю з обігрівом і в ній вирощувати квіти й овочі навіть взимку.
Використання теплиці дозволяє отримувати ранні овочі і істотно продовжити період плодоношення восени. У тому випадку, якщо теплиця опалюється, цей період можна продовжити ще більше або зробити вирощування овочів цілорічним.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з матеріалом, який ви будете використовувати для будівлі теплиці. Найбільш проста і дешева теплиця вийде при використанні легкого дротяного каркаса і обтягивания його звичайної поліетиленовою плівкою. Недолік такої теплиці в тому, що плівка служить всього один сезон. Можна використовувати дорожчу плівку, спеціально призначену для теплиць - вона прослужить кілька сезонів.
2
Для більш дорогий теплиці вам будуть потрібні засклені рами. Якщо передбачається вирощувати овочі круглий рік, рами повинні бути подвійними. Щоб між стеклами не накопичувався конденсат, акуратно промажте їх краї герметиком. Рами встановлюються на невисокий, до півметра, цегляний фундамент. Найкраще розташувати теплицю одній з бічних стороною на південь, а засклену дах зробити односхилим з ухилом в бік півдня. Таку теплицю можна прилаштувати до стіни будинку - в цьому випадку будуть менше витрати на опалення.
3
Спосіб опалення теплиці вибирайте в залежності від її місцезнаходження і ваших можливостей. Якщо теплиця прибудована до будинку, її можна підключити до наявної системи опалення. Зробіть двері з будинку в теплицю - це дозволить в холодну пору виключити втрати тепла.
4
Якщо підключити до теплиці наявну в будинку систему опалення не представляється можливим, зробіть для теплиці автономне опалення. Найпростіше опалювати теплицю електричним обігрівачем, але такий спосіб вельми витратний. Тому спорудіть в теплиці невелику піч.
5
Найпростіша піч складається з п'яти рядів цегли з покладеним зверху листом товстого металу. Замість листа металу краще використовувати чавунну варильну плиту від звичайної печі або її половинку (надріжте «болгаркою», потім обломити по надрізу). Така піч вийде дуже компактною і зручною. Для неї вам ще знадобиться колосник, дві пічні дверцята - для топки і піддувала - і пічна заслінка на трубу. Піддавали, в крайньому випадку, можете прикривати цеглою.
6
Металеву або азбестову трубу виведіть не менше ніж на півметра вище рівня даху теплиці. Трубу виводите вздовж стінки всередині теплиці. Якщо зробите трубу зовнішньої, багато тепла буде витрачатися даремно. Місце виходу труби з даху теплиці ізолюйте смужкою азбесту або азбестовим шнуром.
7
Зверху надягніть на трубу квадратний, розміром не менше 30 на 30 сантиметрів, лист металу з вирізаним під трубу отвором. Отвір вирізається трохи меншого діаметру, ніж діаметр труби, його краї загинаються вгору. Щоб під час дощу вода не потрапляла під метал, його краї акуратно приклейте до поверхні даху теплостійким силіконовим герметиком. Такий герметик клеїться навіть до скла і забезпечує надійну гідроізоляцію.
8
Просту піч можна зробити з відрізка металевої труби діаметром 30-40 сантиметрів і завдовжки близько 50 сантиметрів. До труби приварюється металевий верх з отвором під димову трубу діаметром 10-15 см., Під ним на відстані 30 см. Вварюється колосник - кругла металева пластина з прорізаними отворами або щілинами для доступу повітря. Внизу вварюється дно, збоку прорізаються два отвори - для топки і піддувала. З тонкого листа металу виготовляються дверцята. Зверху приварюється металева труба. Струм повітря в такій печі регулюється піддувалом. Можна передбачити в трубі поворотну круглу заслінку.