Як збирати березовий сік.

Березовий сік слід збирати в березняках. Береза повинна мати здоровий вигляд і бути багаторічною. Вибирайте дерево з діаметром не менше 20 см. Кращий час збору березового сік а - середина березня, коли набухають бруньки.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - тара;
  • - мотузка;
  • - мастило або садовий вар.
Інструкція
1
Виберіть хорошу красиву березу.
2
Зробіть надріз в нижній частині ствола на висоті 40 см у вигляді латинської літери V. Надріз повинен бути не глибше 2 см і довжина одного розрізу не перевищує 10 см.
3
Для збору сік а дуже добре підійде пляшка з-під мінеральної води.Прівяжіте пляшку до Березі мотузкою дуже міцно. Прив'язувати потрібно ємність трохи нижче зробленого розрізу.
4
Коли пляшка набере приблизно літр сік а, зніміть її зі ствола. Більше літра з одного дерева збирати не можна.
5
Розріз на стовбурі замажте рясно садовим варом.
6
Пити сік можна відразу, але якщо хочете зберегти його, то перелийте в скляну банку і поставте в холодильник. Але більше трьох днів сік зберігати не можна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UkBnTFY-r1I
Зверніть увагу
Сік збирати потрібно не більше одних суток.На Березі товщиною 20 см можна зробити тільки один надріз. Якщо береза товщі 30 см і більше, то можна зробити і два надрізи.
Корисна порада
Якщо ви просвердлили дірку, то її спочатку слід забити дерев'яною пробкою, а потім замазувати смазкой.Еслі був зроблений пропил, то його треба закрити корою і замазати садовим варом.