Як правильно робити уколи. Як правильно робити укол в сідницю.

Часом може виникнути необхідність у тому, щоб терміново зробити людині ін'єкцію лікарського препарату, а медпрацівника поблизу просто немає - допомоги чекати нізвідки. Тому необхідно знати, як у випадку необхідності робити уколи - хоча б внутрішньом'язові, так як внутрішньовенні уколи робити самостійно все ж не рекомендується, краще довірити цю процедуру людям, у яких є відповідний досвід або медичну освіту.

Внутрішньом'язовий укол можна зробити в сідничний м'яз або в м'яз стегна. Щоб правильно визначити підходяще місце для уколу в сідницю, необхідно подумки розділити її на чотири чверті - укол потрібно робити в зовнішню верхню чверть. Правильно вибравши місце для уколу, ви виключіть можливість попадання ігри шприца в сідничний нерв. Якщо укол належить зробити в м'яз стегна, місце уколу буде знаходитися на його передньо-зовнішній поверхні (в серединній третини м'язи). Якщо ви ще ніколи не робили уколи, зробіть попередньо «розмітку» м'язи зеленкою або йодом - так ви точно не помилитеся.

До речі, ставити уколи необхідно пацієнту, який лежить - тоді м'язи будуть розслаблені, і ризик зламати голку або чи не ввести її на потрібну глибину мінімізується, а укол не покажеться занадто болючим. Шприц повинен бути з довгою голкою - коротка голка може не дістати до м'яза, і укол буде зроблений під шкіру (що загрожує запаленням).

Перед тим, як зробити укол, вимийте руки, надіньте голку з ковпачком на шприц , зніміть ковпачок і наберіть ліки, постукуючи нігтем по шприцу. Повітря в шприці підніметься наверх - його слід випустити, тримаючи шприц вертикально. Протріть місце уколу спиртом і одним різким точним рухом введіть голку на всю довжину. Ліки слід вводити повільно, після уколу місце введення ліків слід повторно продезінфікувати спиртом.