Як вибрати душову кабіну в квартиру.

Душова кабіна - це не тільки предмет першої необхідності, але і стильний елемент інтер'єру. Який би стиль ви не вибрали, кабіна повинна стати гармонійною частиною ванної кімнати, створювати в ній комфорт і затишок. Зробити потрібний вибір не так складно, головне, знайти вдале співвідношення ціна-якість.

Заміри

Перше, на що треба орієнтуватися при покупці душової кабіни - це її габарити. Озбройтеся рулеткою, олівцем, листком паперу і ретельно виміряйте параметри (довжина, ширина, висота) простору, де ви припускаєте поставити душову кабіну. Далі за допомогою будівельного рівня виміряйте точну перпендикулярність стін до стелі - повинно бути точно 90 градусів. Тоді ваша кабіна легко і красиво встане в заплановане місце. Рівність стін теж має значення при установці душової кабіни. Не помічений вами виступ може обернутися неприємними наслідками, починаючи від естетичного дефекту до повної відміни установки кабіни і повернення її в магазин.

Параметри вибору

Сьогодні на ринку представлено дуже велика різноманітність моделей душових кабінок. Головними факторами при виборі зазвичай виступає компактність кабіни і матеріал. Найпопулярнішими є кабінки з розсувними дверима, т.к. вони економлять простір, що за невеликої площі ванни дуже важливо. При виборі також варто враховувати і простоту збірки. Іноді це може стати навіть вирішальним фактором. Але, яку б ви не вибирали модель, вона повинна бути не менше ніж 80х80 см. Це необхідний мінімум. Інший важливий момент - матеріал, з якого зроблена кабіна, і його вологостійкість, стійкість до перепаду температур. Зазвичай душова кабіна складається з піддону, стінок з приладами і дверей. Найпоширеніший матеріал для стінок і дверей - полістирол. Його недоліком є те, що з часом він мутніє і покривається розлученнями. Між тим, зі склом таких проблем не буває, та й вибір дизайну скла набагато ширше - просте, візерункове, тоноване, матове. Але його вартість обійдеться вам дорожче. Піддони сучасні виробники пропонують з різних матеріалів - чавун, сталь, акрил, кераміка, штучний камінь. Чавун міцний і надійний, але довго нагрівається, для цього потрібен додатковий витрата води. Сталь виробляє багато шуму при експлуатації, а емаль швидко псується на сталевий поверхні - тріскається і сколюється. Акрилові піддони маю хороші експлуатаційні характеристики - швидко нагріваються і легко чистяться, але прогинаються під великою вагою. Керамічні піддони хороші у всьому, крім одного - вони тендітні, легко розколюються і вимагають великої акуратності при експлуатації. Тому, якщо в будинку є маленькі діти, цей варіант краще виключити одразу. Все інше буде залежати від ваших особистих переваг і можливостей. Вибравши модель, уважно огляньте обладнання, перевірте роботу дверей - вони повинні щільно прилягати одне до одного і добре відкриватися і закриватися. Якщо вас все влаштовує, можете сміливо робити покупку.