Як зшити спідницю-тюльпан.

Цей фасон спідниці популярний в нинішньому сезоні завдяки незвичайному крою та можливості візуально моделювати фігуру. Незважаючи на видиму вигадливість, зшити спідницю тюльпан може навіть новачок, скориставшись, як основою, викрійкою простий прямий спідниці.
Вам знадобиться
 • Олівець, лінійка, папір для викрійок, ножиці, булавки, голка, нитки, швейна машинка, тканина, застібка-блискавка, ґудзик
Інструкція
1
Побудуйте одну четверту частину викрійки спідниці. Виміряйте сантиметровою стрічкою бажану довжину спідниці - відстань від лінії талії до колін або вище. Відкладіть цю відстань на папері (відрізок АБ). Від точки А відкладіть вниз 18-20 см і вправо від цього місця відміряйте відстань, рівну половині Напівобхват стегон, плюс 1 см на вільну посадку спідниці (ВВ1). Така ж кількість сантиметрів відкладіть вправо від точок А і Б.
2
З боків викрійки зробіть виточки. Загальна ширина виточок повинна дорівнювати різниці між полуобхват стегон і талії. Відповідно, ширина однієї бокової виточки складає половину цієї різниці. Відкладіть це кількість сантиметрів від точки А1 вліво (Г).
3
Від точки Г проведіть лінію до В1. Розділіть її навпіл, в місці поділу відкладіть перпендикулярно вправо 0,5 см. З'єднайте Г і В1 плавної закругленою лінією через точку Г1.
4
Відкладіть відстань, рівну чверті Напівобхват стегон мінус 1,5 см, від точки А і проведіть паралельну лінію вниз до відрізка ВВ1. Ширина виточки, яка розташовується в цьому місці, для заднього полотнища дорівнює третині від різниці полуобхват стегон і талії, а для переднього полотнища - однієї шостої. Закруглення лінії виточки відбувається так само, як і в попередньому пункті.
5
Довжина виточки на задній частині викрійки не доходить до лінії стегон 3 см, на передній частині - 6 см.
6
Розділіть відстань від точки А до лівого краю виточки навпіл і опустіть вниз паралельну лінію, не доходячи до краю подолу 1,5-2 см. Виконайте цю операцію з усіма фрагментами спідниці між витачкамі.
7
Візьміть папір більшого розміру. Покладіть на неї викрійку. Розведіть розрізані деталі викрійки на потрібну відстань - чим більше буде відстань між ними, тим більш об'ємним вийде верхня частина спідниці- тюльпан а. Обведіть контури.
8
Перенесіть викрійку на тканину, додавши припуски на шви. Відстань, що вийшло між розсунутими частинами, позначте на матерії кравецьким дрібному. При сметиванія це відстань складками ляже під пояс, утворюючи драпірування на юбке- тюльпан е. Розкроїте пояс, вирізавши дві прямокутні деталі шириною 8 см і сумарною довжиною рівній обхвату талії.
9
Вручну приметайте частини полотнища один до одного і пришити пояс, обробіть нижній край полотна. Збоку пришийте блискавку і до поясу прикріпіть гачки або гудзик. Після цього приміряйте спідницю і, якщо посадка вас влаштовує, прострочите всі шви на машинці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z1XIURa95a0
Такий фасон спідниці, як спідниця- тюльпан , подобається багатьом жінкам, він може допомогти, як підкреслити, так і зорово скоротити невеликі недоліки фігури. При тому, що спідниця- тюльпан завжди виглядає дуже ефектно, вона відносно проста у виготовленні і зшити її під силу навіть людині, тільки починає освоювати майстерність крою та шиття.
Вам знадобиться
 • - форма прямої двошовної спідниці;
 • - олівець;
 • - сантиметрова стрічка;
 • - кравецький крейда;
 • - лінійка ;
 • - лекало;
 • - калька або папір для викрійки;
 • - ножиці;
 • - голки, булавки;
 • - нитки;
 • - швейна машинка;
 • - тканина;
 • - застібка- «блискавка»;
 • - ґудзик, кнопка або застібки-гачки.
Інструкція
1
Спочатку Перемалюйте викрійку простий спідниці на свій аркуш паперу або роздрукуйте зменшений варіант, який можна знайти в інтернеті.
2
Потім зробіть на ній поздовжні розрізи, що йдуть зверху вниз. Вони повинні трохи не доходити до низу викрійки.
3
Тепер розведіть отримані смужки на необхідний кут. Чим більше вони будуть розведені, тим більше буде додатковий обсяг стегон.
4
Переведіть вашу викрійку на тканину (не забудьте залишити припуски на шви) і виріжте деталі, які після складання оформляються поясом. Увага: до поясу потрібно пришивати тільки ті частини, які повинні були до нього кріпитися і на прямій спідниці! Від того, що ви зробили на викрійці розрізи, у вас залишиться «зайва» тканину, яку при сметиванія необхідно укласти складками, зникаючими під пояс.
5
Тепер розкроїте пояс. Для цього потрібно вирізати дві прямокутні деталі шириною 8 см. Їх довжина в сумі повинна дорівнювати вашому обхвату талії.
6
Приметайте вручну частини спідниці один до одного, пришийте до них пояс. Не забудьте обробити нижній край тканинного полотна.
7
Збоку ушийте застібку- «блискавку», а до поясу прикріпіть гачки, кнопку або гудзик.
8
Завершальний етап - приміряйте спідницю , і якщо вас все влаштовує, прострочите все наметала шви на машинці.
9
Після цього не забудьте видалити сметочнимі нитки і сліди кравецького мілка.
Зверніть увагу
Не використовуйте готові викрійки, т.к. вони будуються за приблизними мірками, і найчастіше не враховують індивідуальних особливостей фігури. Завжди самі знімайте мірки, і вже за ними будуйте викрійку, тоді і готові вироби будуть сидіти на вас ідеально
Корисна порада
Якщо ви хотіли б за допомогою спідниці-тюльпана візуально збільшити об'єм стегон, вам слід розвести смужки під великим кутом, а якщо ви хочете навпаки, приховати стегна, кут розведення смуг повинен бути мінімальним. Також ви можете робити розрізи не прямими, а навскоси, тоді й складки будуть лежати похило.