Як зробити батарейку з підручних засобів.

Якщо ви далеко від цивілізації, або вас замкнули в приміщенні без електрики (ну а раптом), і вам терміново знадобилися, припустимо, батарейки, їх можна зробити з речей, які є в кожному будинку.

Візьміть чотири мідних дроти в обмотці і оголити у них кінці.

У трьох проводів оберніть по одному кінця фольгою.

Візьміть три склянки і, використовуючи скотч , прикріпіть дроти до них з внутрішньої сторони склянок. Один кінець дроту повинен бути в одній склянці, другий - в іншому. Чи не приліплюйте скотч до контактів. У підсумку, з двох склянок з трьох з боків повинні висіти оголені контакти.

Тепер у склянки треба налити підсоленої води так, щоб вода стикалася з контактами.

Після цього вільні кінці підключіть до знеструмленими предмету. Батарейка запрацює.


Якщо ви хочете отримати екологічно чисте джерело енергії і не переплачувати за споживання електрики, сонячна батарея - це те, що вам потрібно. Виготовити сонячну батарею не складно, потрібно лише мати під рукою відповідні матеріали і слідувати деяким інструкцій.
Вам знадобиться
  • - дошка;
  • - фанера;
  • - комплект полікристалічних осередків;
  • - теслярські інструменти;
  • - столярний клей;
  • - скло або плексиглас.
Інструкція
1
Для виготовлення сонячної батареї вам знадобляться полікристалічні осередки з кремнію. Часто такі осередки продаються без припаяних до них провідників. Самостійна проводка і припаює провідників - це досить складний процес, тому постарайтеся купити осередки, вже містять контакти. Зверніть увагу, що полікристалічні осередки - дуже крихкий матеріал. Будьте вкрай обережні при роботі з ними.
2
Візьміть шматок тонкої дошки, розкладіть на ньому комірки, заміряйте дошку під розмір цих осередків. Додайте по краях дошки близько 5 см вільного простору, по ним будуть прокладені дроти. Виріжте підкладку з дерева по нанесеним на нього розмірам. Приклейте полікристалічні осередки до вирізаної дошці, дотримуючись розташування контактів на них. Використовуйте для цього невелику кількість клею. Зробіть спайку контактів осередків між собою, використовуючи при цьому мідні шини, які, як правило, йдуть в комплекті з осередками.
3
Візьміть фанеру і виріжте з нього шматок за розміром дошки з осередками, додайте при цьому по 5 см з кожного боку. Виріжте дерев'яні рамки шириною по 5 см і прикріпіть їх по краях фанерного листа. У вас повинна вийти коробка з невисокими бортами з дерева і фанерним дном. Пофарбуйте внутрішню частину коробки фарбою, стійкою до відкритого повітрю. Приклейте дошку з осередками до внутрішньої сторони дна коробки.
4
З'єднайте кінці мідних шин послідовно: з діодом, контролером заряду і акумуляторною батареєю. Дотримуйтесь при цьому інструкціям, яке поставляється в комплекті з відповідними пристроями.
5
На цьому складання закінчена, але для збільшення терміну служби сонячної панелі, коробку в яку вона вмонтована, можна додатково герметизувати за допомогою плексигласу або звичайного скла. Використання плексигласові покриттів переважніше, т.к. скло більш крихкий матеріал, наприклад, у випадку сильного граду збиток, нанесений сонячної панелі, може бути досить серйозним.