Як лікувати протрузию диска.

Міжхребцева протрузія - це початкова стадія серйозного захворювання хребта - міжхребцевої грижі. При протрузії відбувається пошкодження внутрішніх волокон фіброзного кільця без розривів студенистой оболонки, що в наслідок призводить до випинання одного з найважливіших складових міжхребцевого диска - пульпозного ядра за межі фіброзного кільця.
Інструкція
1
Причиною протрузии можуть бути: малорухливий спосіб життя, порушення обміну речовин, травми хребта, неправильна постава, надмірні навантаження на хребет, слаборозвинені м'язи спини, захворювання хребта і внутрішніх органів, інфекції, спадковість і т.д.
2
Як правило, симптомами протрузии є біль, порушення рухливості ураженого відділу хребта. Якщо протрузія знаходиться в поперековому відділі, то можлива поява оніміння в паховій області, біль в попереку. Якщо випинання сталося в грудному відділі, то можуть спостерігатися оніміння рук, симптоми неправильної роботи серця. Найскладнішими вважаються протрузии в шийному відділі. Вони можуть давати запаморочення, скачки тиску, головні болі, оніміння рук. Якщо такі протрузии не лікувати, то це може привести до інвалідизації хворого.
3
Для постановки правильного діагнозу необхідний огляд лікаря, який призначить рентгенологічне обстеження або магнітно-резонансну томографію (МРТ). Ще один спосіб побачити протрузию - зробити комп'ютерну томографію (КТ) з Мієлографія (введення контрастної речовини в спинномозковій канал).
4
Лікування протрузії може бути оперативним і консервативним. До консервативних методів лікування відносяться: витягування хребта на спеціальному тренажері, медикаментозна терапія з метою прибрати запалення і полегшити біль, після чого можливе призначення масажу, голкорефлексотерапії, мануальної терапії, лікувальної фізкультури та фізіопроцедур.
5
До оперативні способам лікування вдаються, якщо консервативні не дали необхідних результатів, що зустрічається досить рідко.
6
Виникнення протрузий можна попередити, якщо приділяти увагу правильному харчуванню, регулярно займатися тими видами спорту, які зміцнюють м'язи спини, періодично проходити курси масажу, а також стежити, щоб навантаження на хребет була адекватна вашому організму.
Зверніть увагу
Лікування протрузії. Протрузія диска є найчастішою формою дегенерації диска, яка призводить до появи болів в спині. Як правило, виникає протрузія диска через вікових змін або при травмах. Вона може протікати непомітно доти, поки не виникне ирритация довколишніх нервів.
Корисна порада
Остеохондроз спини - це важке захворювання хребта, в даному випадку, ускладнене протрузією в шийному відділі. Для того щоб вилікувати такий стан потрібно підійти до проблеми комплексно. Самі по собі, захворювання твердих тканин (уражаються хребці, хрящові диски) і їх неможливо вилікувати за допомогою таблеток або уколів.