Як навчити дітей вчитися.

Від школи нікуди не втечеш. Школа - це обов'язковий етап в житті людини. Щоб прожити його із задоволенням і інтересом, замість того щоб йти кожен день в школу як на тортури, потрібно навчитися вчитися. Це особлива наука. Кажуть: вік живи - вік учись. Люди і вчитися вчаться все своє життя.
Інструкція
1
Ціле життя - це великий термін, але розгойдуватися і "гальмувати" часу зовсім немає. Дитина вже ходить в четвертий клас, а до сих пір не може раціонально розподілити свій час, яке необхідно приділити домашньому завданню, досі лінується, ухиляється і придумує відмовки, аби його не посадили за письмовий стіл. В цьому випадку (а такий випадок знаком, на жаль, багатьом) потрібно мотивувати його. Поясніть йому, що від школи нікуди не дітися. Покажіть (припустимо, на власному прикладі), що якщо взяти волю в кулак і зробити роботу швидко, більше залишиться вільного часу на свої, більш приємні та цікаві справи.
2
Розробіть систему заохочень, щоб мотивувати дитини ще більше. Отримав протягом тижня багато хороших оцінок, та ще й з тих предметів, з якими справи раніше і зовсім були погані? Зводите героя на вихідних в зоопарк або дозвольте гуляти довше звичайного (але, зрозуміло, не до ночі). Обов'язково виконуйте свої обіцянки і не забувайте про заохочення, інакше дитина зрозуміє, що намагається даремно і (а це набагато страшніше) що його мама і тато не тримають свого слова. Можете не говорити йому, яка нагорода чекає його. Невідоме ще більше розпалює уяву і ще більше стимулює домагатися її.
3
Зацікавте дитини. Наприклад, сумістите виконання домашньої роботи з природознавства з походом в той же зоопарк. Покажіть синові чи доньці тих тварин, яких раніше він бачив тільки на картинці. Продемонструйте і власний інтерес. Запропонуйте дитині разом подивитися цікаву передачу по темі в інтернеті (благо, сьогодні у більшості сімей є в будинку комп'ютер), по телевізору. Якщо дитина не дружить з історією, зводите його в музей, де виставлені кольчуги і шолома, а ще краще звозите його на реконструкцію якої-небудь історичної битви. Ви побачите, як у дитини загоряться очі.
4
Зіграйте на бажанні дітей бути краще і влаштуйте змагання. Запросіть у гості друзів вашої дитини. Хто швидше і якісніше виконає роботу - той і виграв. Але нізащо не дозволяйте переможцю сміятися над переможеними і, якщо таке відбувається, віддайте нагороду саме тому, який програв, - за старання. Якщо все проходить гладко, попросіть переможця пояснити програвшому ті завдання, які останній не зміг виконати. Після змагань влаштуйте заохочувальний "бенкет" і дайте дітям зайнятися своїми справами.
5
Коли дитина звикне з думкою, що вчитися - це цікаво і просто, почніть залишати його наодинці з уроками на весь більший і більший час. Якщо раніше ви допомагали йому з домашньою роботою, то тепер заходите тільки перевірити її, а ще пізніше - припиніть перевіряти і виправляти помилки, щоб дитина навчився сподіватися тільки на свою голову.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JFvVVxGMMhc