Як зробити люстру. Як зробити світильник.

Відмінним предметом інтер'єру може стати люстра з екзотичним абажуром, сплетеним з бісеру. Переливи бісеру створять в приміщенні вишукану атмосферу свята. Для виготовлення такої люстри підійдуть найпростіші інструменти і деталі.
Вам знадобиться
  • Акриловий лак, каркас, ножиці, плоскогубці, дріт, скляні або пластмасові кульки, циліндричний бісер, нитки, стара газета
Інструкція
1
Вам знадобляться: акриловий лак, каркас, ножиці, плоскогубці, дріт, скляні або пластмасові кульки, циліндричний бісер різних кольорів, нитки, газетний папір.
2
Основу майбутньої люстри підберіть з підходящого за розмірами металевого або пластмасового обруча. Каркас майбутньої люстри розташуйте на газеті і нанесіть на нього лак. Дайте лаку висохнути. Послідовно нанесіть на каркас ще два-три шари лаку. Покритої лаком повинна бути кожна сторона каркаса.
3
Визначте, який розмір підвіски вас влаштує більшою мірою. Наріжте шматки дроту необхідної довжини, скрутивши її вдвічі. Велику намистину проденьте до середини дротяної скрутки.
4
На зігнуту попередньо дріт послідовно насадите бісер. Це дозволить фіксувати крайні елементи підвіски, в якості яких слід вибрати великі намистини. Тепер нанизуйте бісер по всій довжині дроту, намагаючись чергувати його кольору. Для закріплення дроту на каркасі слід залишити на дроті трохи вільного місця.
5
Завершальним елементом кожної підвіски служитиме бісер однакової форми і розміру. Підберіть елементи відповідно до своїх уподобань. Підвіску закріпіть на каркасі. Декількома витками намотайте дріт навколо каркаса. Утопите зайві кінці дроту всередину бісеру.
6
Загальна кількість підвісок визначається виключно вашою фантазією. Розташуйте підвіски по всьому контуру майбутньої люстри. Дуже красиво таке обрамлення для стельового світильника буде виглядати, якщо зробити підвіски різної довжини, художньо підібравши нижній контур у вигляді зигзага або хвилі.
7
Проявіть трохи вигадки і кмітливості, і ви зможете насолодитися простим і недорогим світильником, зробленим власноруч із найдоступніших матеріалів.
Корисна порада
Додатковий джерело: «Прикраси з бісеру і намистин своїми руками. Наочний самовчитель », 2010.
Оригінальний світильник для прикраси інтер'єру можна зробити з доступних і простих матеріалів. Цей предмет, виготовлений вручну, здатний стати акцентним в декорі приміщення, якщо ви проявите творчі здібності і акуратність.

Люстра з ниток своїми руками

Для виготовлення цього світильника вам знадобляться товсті кольорові нитки. Перш ніж ви почнете робити абажур, перевірте нитки на стійкість барвника. Візьміть по невеликому шматочку від кожного мотка, промочите їх клеєм ПВА і потріть одна об одну, потім розкладіть на білому аркуші. Якщо якась фарба розмазалася, краще не використовуйте ці нитки для поробки. А то абажур вийде з брудними разводамі.Надуйте звичайнісінький повітряну кульку до того розміру, яким ви хочете побачити готову люстру. Зробіть кілька оборотів ниткою одного кольору по всій гумової поверхні і промажте її пензликом з клеєм ПВА. Потім візьміть пряжу іншого кольору і виконайте з нею ту ж операцію. Таким чином пошарово обмотайте кульку різнокольоровими нитками. Ви можете повторювати ці шари або робити всі різні.
Обмотувати повітряна куля можна пряжею одного кольору, тонкими нитками, джутовій або прядив'яної мотузкою.
Вам необхідно повністю висушити нитяною абажур. Підвісьте його так, щоб він був в повітрі і нічого не стосувався. Це можна зробити, поклавши плоску дощечку між спинками двох стільців, а на неї за нитку прив'язавши саморобку. Або розкладіть драбину і прикріпіть абажур по центру, щоб він не торкався сходинок. Розстеліть на підлозі ганчірку або газети, клей з ниток буде капати. Залиште саморобний світильник сохнути на пару днів. Потім проколіть голкою кульку і дістаньте його. Одержаний абажур можна залишити у формі кулі або розрізати його на два півкола. В цьому випадку закінчений вигляд можна надати, обробивши розрізаний край тонким мереживом. Для даного світильника використовуйте енергозберігаючу лампочку.

Люстра з підвісками

Виготовити люстру з підвісками можна, переробивши вже готову. Вам потрібен від неї металевий каркас. Якщо основи у вас немає, використовуйте дерев'яні або пластикові пяльци великого розміру або скрутіть каркас з проволокі.Подберіте матеріал для виготовлення підвісок. Ви можете нанизати скляні або дерев'яні намистини на тонку волосінь, зробивши нитки. Для додаткового декору на цих нитках прикріпіть пір'ячко, вони додадуть романтичність люстрі. Якщо це світильник в дитячу кімнату, то в якості деталей для підвісок візьміть дрібні іграшки. Можна використовувати як м'які, так і легкі пластикові.
Незвично буде виглядати світильник, якщо зробити підвіски або обмотати каркас металевим ланцюгом з дрібними ланками, яка продається на відріз в будівельному магазині. Надалі люстру можна пофарбувати з балончика.
Залежно від виготовлених підвісок декоруйте каркас. Його можна пофарбувати або затягнути тканиною. Закріпіть на основі прикраси та люстра готова.