Як почистити біле золото. Як чистити золото в домашніх умовах.

Біле золото виготовляється за схожою технологією із звичайним, але воно має інший склад добавок, які і надають йому білий відтінок. У складі білого золота рідко можна зустріти частку срібла, частіше додають платину, паладій або нікель для додання білого кольору класичного жовтому металу. Як і інші прикраси, вироби з золота темніють і їх потрібно чистити, бажано акуратно, щоб не пошкодити поверхню.
Інструкція
1
Додайте в воду миючий засіб, підійде пральний порошок, засіб для посуду чи підлоги. Ретельно розмішайте і опустіть золото в ємність з мильним розчином. Поставте на плиту і кип'ятіть 5-10 хвилин. Прополощіть і протріть виріб м'якою і сухою ганчірочкою. Зазвичай після такої процедури золото стає блискучим і чистим. Але не використовуйте чистячі засоби з хлором та іншими агресивними компонентами.
2
Якщо ви боїтеся використовувати миючі засоби, прокип'ятіть золото в розчині соди. Будьте уважні, соди при нагріванні починає пінитися і може втекти з ємності. Візьміть приблизно 1 ст. ложку на 100 г води. Після кип'ятіння протріть виріб фланелевою тканиною.
3
Почистіть біле золото зубною пастою. Використовуйте пасту з гелевою основою і бажано для чутливих зубів. В ній немає абразиву і пошкодити виріб не вийде, так що можете бути повністю спокійні за свою прикрасу.
4
Візьміть ампулу нашатирного спирту і додайте в неї 50 мл перекису водню. Покладіть золото в розчин і залиште на ніч. Щоб запах нашатирю вас не турбував, прикрийте ємність кришкою або обмотайте целофановим мішечком. Вранці вийміть і ретельно протріть сухою серветкою.
5
Для очищення білого золота можна використовувати спеціальний розчин. Купити його не важко, він продається в будь-якому ювелірному магазині. Налийте його в невелику ємність і занурте виріб на кілька хвилин. Після чого протріть і можете знову насолоджуватися блиском білого золота.
6
Зверніться в ювелірну майстерню, якщо всі ці способи викликають у вас сумніви. Там вам швидко і якісно очистять метал навіть від самих сильних забруднень. Домогтися такого ефекту в домашніх умовах буде складно.
Корисна порада
Під час самостійної чистки будьте уважні. Якщо на виріб є камені, їх можна пошкодити.