Як виростити виноград з кісточок. розведення винограду кісточкою.

З маленької кісточки винограду, купленого на ринку, можна виростити справжню виноградну лозу! Для того, щоб у вашому домі плодоносив власний виноград, необхідно знати секрети посадки цієї рослини.
Інструкція
1
Як правило, рослини, вирощені з кісточок, починають плодоносити на 4-5 рік життя, іноді й пізніше. Бувають скоростиглі сорти, які можуть почати приносити плоди вже на другий рік.
2
Кісточки на насіння найкраще брати від нових сортів, які стійкі до хвороб. Самі насіння беруть від добре прозрілих ягід, відокремлюють від м'якоті і промивають під проточною водою.
3
Після промивання кісточки необхідно покласти у вологий капронову мішечок, після чого опустити його в звичайний целофановий пакет і покласти в холодильник. Періодично кісточки необхідно діставати і промивати. Через один-два місяці кісточки почнуть розтріскуватися, що служить основною ознакою готовності до посадки.
4
Проклюнулися кісточки необхідно помістити на вологу ганчірку і поставити на пару днів до батареї. Як тільки у насіння з'являться білі корінці, необхідно посадити їх у горщики з родючим грунтом (1 частина піску і 2 частини перегною) на глибину 1,5 см. Горшечки необхідно поставити в тепле, сонячне місце - оптимально на підвіконня.
5
Через тиждень над землею повинні з'явитися паростки. Далі слід доглядати за ними, як за будь-якими рослинами: вчасно поливати, розпушувати й удобрювати грунт.
6
На початку літа рослини можна пересадити у великі горщики і виставити на балкон, можна також висадити лозу на садовій ділянці.
7
Перед зимою лозу необхідно скрутити кільцем, присипати землею і накрити покривним матеріалом до весни. Обрізку рослини потрібно робити тільки після того, як воно почало плодоносити.
8
Вирощування винограду з кісточки - досить клопітка заняття. Якщо ви хочете вирощувати виноград не заради декоративних функцій, а для їжі та виготовлення вина, то вам знадобитися ціла плантація цих рослин, яку найпростіше виростити з готових саджанців.
Хто сказав, що виноградна лоза може прижитися тільки в умовах півдня? Цілком можливо виростити виноград і в середній смузі. Якщо прикласти достатні зусилля, через кілька років після посадки лози можна буде із задоволенням поласувати смачними плодами.
Інструкція
1
Розмножують виноград за допомогою відводків. Треба ще восени зрізати з лози підходящий держак і до весни ростити його будинку. Зрізати треба саму верхівку лози, треба, щоб її товщина була приблизно 4-6 мм. Видаліть 2 нижніх листа, над 3-м листом повинен залишався запас в 1 см. Низ держака з залишеним третім листком слід замочити в розчині стимулятора коренеутворення, а потім посадити. В горщику повинна бути не звичайна земля, а суміш ґрунту з піском. Поливати держак треба не занадто сильно. Можна зверху накрити його скляною банкою або прозорим поліетиленом. Стояти відросток повинен на світлі, але прямі сонячні промені не повинні на нього потрапляти. У домі має бути досить тепло, це прискорить появу Пасинкова втечі. Зазвичай це відбувається через 1,5 -2 місяці після посадки. Навесні саджанець винограду можна висажіватьв грунт. Але перед цим треба його загартувати, виносячи на деякий час на повітря.
2
Перед тим, як садити виноград, треба підготувати грунт. Якщо ділянка холодний і глинистий, необхідно зробити хороший дренаж. Зніміть верхній шар ґрунту на 2-3 багнета лопати. У вийшла ямку засипте гравій, пісок або щебінь - приблизно 5-10 см. Потім підсипте до родючому верхньому шару грунту вапно, торф, перепрілий гній і пісок. Потім приступайте до посадки. Протягом усього літа можна досипати в радіусі двох метрів навколо саджанця землю. Виноград на таких штучних насипах росте краще.
3
Висаджувати лозу у відкритий грунт або теплицю треба в середині травня - початку червня. Якщо посадити виноград занадто пізно, він може загинути через коротке періоду вегетації. Перед посадкою саджанця треба обрізати пагони на дві-три бруньки. Верхню частину пагонів треба на деякий час опустити в розтоплений віск або садовий вар. Перед посадкою слід коріння саджанця ненадовго опустити в суміш з двох частин глини і однієї частини перепрілого гною. На глинистих ґрунтах садити виноград треба не глибше, ніж на 20 см, на піщаних - на 50 см. Після посадки грунт навколо саджанця треба утрамбувати і полити підігрітою до 30-40 ° С водою. Потім провести підгортання. Коли будуть відростати нові пагони, слід залишати лише два з них, а решта зрізати. Поставте близько саджанця опору і в міру зростання прив'язуйте його. Регулярно рихлите грунт і видаляйте пасинки і бур'яни.
Зверніть увагу
Виноград любить сонце і добре росте в безвітряних зонах. Він не любить застою води біля коріння.