Як управляти персоналом. Як правильно знайомитися з підлеглими.

Правильне управління персоналом - завдання не з легких. Це дуже важливий і відповідальний етап менеджменту компаній, так як успіх будь-якої організації залежить в першу чергу від роботи її співробітників.

Здавалося б, немає нічого простішого, ніж командувати своїми підлеглими. Да уж, командувати легко, а ось робити це з розумом, дано не кожному, адже управління підлеглими вимагає спеціальної освіти і навиков.Менеджер - відповідальний за роботу кадрів, повинен володіти вродженим талантом - управляти персоналом. Також менеджеру необхідно підтримувати сприятливий робочий клімат, щоб співробітники компанії не думали про те, коли закінчиться робочий день, а працювали в комфортній і не напружує обстановці. Бо саме за допомогою своїх працівників фірма досягає поставлених задач і успеха.Так як же правильно управляти персоналом? Ця робота в загальній складності включає в себе три основних етапи:

  • пошук і підбір кадрів;
  • формування навичок роботи персоналу;
  • подальший розвиток співробітників.

Перший етап - найголовніший - правильний підбір кадрів. При наймі персоналу на роботу слід враховувати його знання і вміння роботи в необхідної сфері. Так само слід врахувати його манеру спілкування, чи зможе він адаптуватися в коллектіве.Второй етап полягає в навчанні персоналу, ефективної організації роботи, а так само в налагодженні комунікацій. Будь-який менеджер мріє про такі працівниках, яких не потрібно навчати, які з першого ж дня роботи показують відмінні результати, але, на жаль, таких людей практично не бивает.Третій, що закінчував етап - це стратегічна робота, яка включає в себе формування, а так же подальший розвиток корпоративної культури організаціі.Для того щоб досягти хороших відносин з підлеглими, необхідно дотримуватися трьох тез, на які грунтується нинішній менеджмент - це:

  • визнання кожного окремого співробітника як особистість;
  • вивчення мотивації кадрів;
  • розробка мотиваційних установок, для кожного співробітника беручи до уваги цілі компанії.

Існує радий основних правил, яких необхідно дотримуватися кожному керівнику:

  • одяг має бути офіційною , так як солідний вигляд вселяє у підлеглих повагу;
  • насамперед, потрібно самому добре знати свою справу, інакше з часом співробітники компанії будуть ставити себе вище керівництва;
  • підтримувати хороші відносини зі службовцями, але не більше того. Не варто виходити разом в курилку і обговорювати підсумки останнього футбольного матчу, так як в подальшому це може згубно відіб'ється на репутації.

У висновку слід сказати, що управління персоналом має свої методи і закономірності: від психологічних, до економічних. Тому, тільки завдяки спеціальній професійній підготовці і таланту, можна стати шанованою і хорошим керівником. Домігшись цього, не важко буде підібрати і підготувати кваліфіковану команду, а значить домогтися поставлених завдань і привести компанію до успіху.