Як допомогти дитині вчитися.

Робота в житті кожної людини з'являється вже з малих років, коли він, будучи дитиною, починає вчитися. Навчання - це нелегка праця, навички до якого так необхідно розвивати вже з перших пробних кроків. І пряма задача дорослих, які беруть участь у розвитку дітей, що ступили на шлях своїх перших досягнень, це допомогти дитині вчитися. Це нелегка, але посильна будь свідомій людині задача, готовому вислухати, зрозуміти і підштовхнути в потрібному напрямку маленької людини.

1. Хваліть дитину за те, чого немає і за те, що буде! Не будьте скупі, робіть це постійно і якомога більше! Заохочуйте дитину вже тільки за наміри, за перші проби. Не чекайте миттєвих результатів. Просто хваліть! Довго сидить, а так нічого і не вирішив/написав? Хваліть за посидючість. Зробив неправильно? Ні в якому разі не лайте - відіб'єте зовсім бажання вчитися, і повернути його буде набагато важче, ніж відразу побудувати грамотно. Хваліть за те, як пише, як вимальовує значки, як веде зошит, за старання. Якщо ви хочете допомогти дитині вчитися, то викликайте в нього бажання до цього процесу, і тільки пряниками: до і після зробленого, навіть якщо особисто вас вона не задовольнила. Підвищувати рівень зробленого треба поступово, не вимагаючи високих результатів в перші ж дні навчання. Пишаєтеся своїм малюком при будь-яких оцінках і ні в якому разі не соромте його за невдачі! Зате радійте разом за перші перемоги і спонукайте, закріплюйте інтерес до їх подальшого досягненню!

2. Покажіть своїм прикладом, що це можливо. Навіть якщо ви не були гарні в математиці або ненавиділи уроки російської мови - хоча б перший час допомагайте дитині. Це потрібно робити не заради гарної оцінки в школі, не через строгості вчителя - робіть це заради двох цілей: духовного зближення між вами та прикладу того, що разом, а незабаром і одному, можливо зробити будь-яке завдання! Не бійтеся того, що «він звикне до постійної допомоги і ніколи не навчитися робити щось самостійно». Це не так: все приходить з часом, з навиком, досвідом. Постійно говорите маленькому, але вже так швидко розвивається і розумній людині, що він може сам, він розумний і навіть розумніші і краще, ніж думає про себе! Він зможе і буде вміти все, можливо навіть краще вас, тільки дайте йому те дорогоцінне й важливе, чого так не вистачає зростаючому свідомості - віру в себе !!! Нехай він повірить в свої можливості, а подальше - вже справа часу. Він сам захоче спробувати, сам захоче перевірити свої сили. І не пропустіть цей момент - обов'язково похваліть і відзначте цей м'який і непомітний для дитини перехід до перших самостійних кроків у навчанні.