Як зробити генератор струму. двигун-генератор Єнін своїми руками.

Саморобний генератор може знадобитися, якщо вам необхідно, наприклад, зарядити мобільник, а електрики немає. На дачі або в гаражі можуть виявитися предмети, які знадобляться для створення найпростішого генератор а.
Вам знадобиться
  • Електричний двигун від дитячої іграшки
  • Шкив
  • Вимикач
  • Рейка
  • 2 пластини з фанери або пластику
  • Швейні нитки
  • Напівпровідникові діоди - 4 штуки
  • Тестер
Інструкція
1
Найелементарніший генератор змінного струму зробіть з двигуна для іграшки та ниток. Нитку намотайте на вісь. До висновків двигуна підключіть електричну лампочку від кишенькового ліхтаря. Потягніть нитку. Це змусить обертатися якір двигуна. Лампочка загориться.
2
На вісь двигуна закріпіть повітряний гвинт діаметром 0,5 м або більше. Вийде маленька вітрова електростанція. Чим швидше обертається двигун, тим більша напруга він розвиває. Для того, щоб збільшити швидкість обертання, скористайтеся шкивами і пасік від магнітофона. Маленький шків надіньте на вісь мотора, великий - на вісь гвинта. Ток, одержуваний від такого генератор а, змінний. Для зарядки акумуляторів він не годиться.
3
Для отримання постійного струму зберіть найпростіший випрямляч. Для візьміть 4 напівпровідникових діода Д226 або Д7 (з будь-якою літерою). З'єднайте їх по бруківці схемою. Якщо ви хочете живити від генератор а маленький радіоприймач, то знадобляться ще 2 конденсатора на 2 мкФ і дросель (від електричного лічильника, телефонного апарату, трансляційного динаміка).
4
Може виявитися, що під руками немає готового електродвигуна. Його можна спробувати зібрати. Для цього потрібен лінійний магніт у вигляді металевої смуги, посередині якого необхідно просвердлити отвір для осі. Знадобиться також 2 однакові котушки з-під ниток №10. На котушки намотайте провід з емалевою ізоляцією діаметром 0,25 мм до заповнення каркаса. 2 котушки прикріпіть на дерев'яну раму так, щоб між їх торцями обертався магніт, закріплений на осі. Котушки з'єднайте послідовно так, щоб при обертанні магніту напруга на висновках було максимальним (можна встановити експериментально). Обертати такий генератор можна від руки, а можна за допомогою повітряного гвинта.
Зверніть увагу
Шкив можна зробити спеціально або взяти зі старого касетного магнітофона. Нитки повинні бути міцними. Замість лампочки можна застосовувати світлодіод від кишенькового ліхтарика, якщо струм постійний.
Корисна порада
Котушки кріпите за допомогою залізних шурупів. Вони гратимуть роль сердечників.