Як відняти дріб з різними знаменниками. Як складати дроби.

Основною особливістю людського розуму є здатність до абстрактного мислення. Однією з найвищих форм абстракції в людському світі є число. Виділяють кілька категорій чисел, що розрізняються властивостями. Найбільш звичними і часто використовуваними в повсякденному житті є цілі і дійсні числа. Як правило, числа записуються в десятковій системі числення. Дійсні числа позначаються десятковими дробами. Одним з недоліків записи дрібних чисел у вигляді десяткових дробів є їх обмежена точність. Коли точність особливо важлива, числа записують у вигляді дробів (пари чисельник-знаменник). У ряді випадків дроби вельми зручні, але арифметичні операції з ними більш складні, ніж з десятковими числами. Наприклад, щоб відняти дріб з різними знаменателями, потрібно здійснити декілька математичних дій.
Вам знадобиться
  • Калькулятор або аркуш паперу з ручкою.
Інструкція
1
Наведіть дроби до одного знаменника. Помножте чисельник і знаменник першого дробу на знаменник другого. Помножте чисельник і знаменник другого дробу на знаменник першої. Наприклад, якщо вихідні дроби дорівнюють 6/7 і 5/11, то дробу, приведені до спільного знаменника, дорівнюватимуть 66/77 і 35/77. В даному випадку чисельник і знаменник першого дробу були помножені на число 11, а чисельник і знаменник другого дробу - на число 7.
2
Проведіть віднімання дробів. Відніміть з чисельника першого дробу чисельник другого дробу. Запишіть отримане значення в якості чисельника результуючої дробу. В якості знаменника результату підставте загальний знаменник, отриманий на попередньому кроці. Так, при відніманні з дробу 66/77 значення дробу 35/77, вийде результат 31/77 (з чисельника 66 був віднято чисельник 35, а знаменник залишений колишнім).
3
Проведіть скорочення дробу-результату, якщо це необхідно. Підберіть найбільший спільний дільник, відмінний від 1 для чисельника і знаменника результуючої дробу. Розділіть на нього чисельник і знаменник. Запишіть нові значення як чисельник і знаменника підсумкової дробу. Найбільшого спільного дільника, відмінного від 1 може і не існувати. В цьому випадку залиште в якості результату вихідну дріб .