Як говорити, щоб діти слухали.

Ах, як іноді швидкі і невгамовні ці маленькі, але все розуміючі чоловічки. Тільки ви бачили їх в одному місці, як вони вже носяться і веселяться в іншому. Що ж може відвернути дітей від біганини і змусити купу думок в їх голові працювати за вашим планом? Чим можна вловити таке нестійка увага і як взагалі потрібно говорити, щоб діти слухали? Рано чи пізно це питання виникає у всіх, хто має справу з дітьми.

Донести свою думку так, щоб вона чітко залишилася в голові і не змішалася з загальною масою інформації - важливий аспект у відносинах Дорослий - Дитина. 1. Слухайте дітей! Дійсно, ви самі хотіли б спілкуватися з людиною, яка вас не чує? Як ви будете сприймати його слова? І виникне бажання їх почути? Слова - це в першу чергу контакт між людьми. І якщо ви хочете, щоб вас почули - контакт повинен бути двостороннім. Це основне, що потрібно зрозуміти дорослому: слухайте дітей, будьте з ними на одній хвилі, і лише створивши зв'язок - говорите самі.

2. Грайте за їхніми правилами Коли ви навчилися чути і бачити, що ж дитині цікаво, ви знайшли для себе найвірніший спосіб залучення його уваги. Звичайно ж, це гра. Саме граючи дитина сприймає наш світ, засновує і запам'ятовує все нове, вчиться і живе. Так скористайтеся цим! Але робіть це по правилам, які задав сам малюк: придивіться до гри, яка цікава йому зараз, і використовуйте її для вашої мети. Граючи, діти мимоволі впорядковують свої думки для вчинення певних дій. Вони вибудовують безлад в голові для майбутньої гри. І це найкращий час говорити, щоб діти слухали. Не заважаючи і не відволікаючи їх від дій, навіть приймаючи в них участь. Залучаючи у світ дитини, перебуваючи поруч з ним і налаштовуючи контакт. Чи будете ви малювати або читати книгу - це покаже вам сам малюк. Будьте уважні і ви його почуєте, самі підберете найкращий спосіб для даного моменту.

3. Це цікаво! Кому хочеться слухати те, що не здається цікавим? Залучіть увагу до вашої ідеї, показавши свій непідробний інтерес до справи! Не будьте сухим і млявим дорослим - додайте до своїх слів емоції і почуття: побудьте трохи в ролі людини, щойно побачив щось неймовірне! Навіть якщо тема вельми побутова - покажіть її важливість і незвичність - це не тільки приверне увагу дитини, а й залишить ваші слова в його пам'яті надовго, як щось цікаве і захоплююче.