Як побудувати басейн будинку.

Басейн - це неодмінно місце відпочинку, місце насолоди, місце романтики. Щоб створити такий райський куточок у дворі свого будинку або на дачі, вам знадобиться знати кілька простих правил.
Інструкція
1
Для початку вам слід визначитися з вибором басейну. Вибір робіть в залежності від місця розміщення, располагаемой площі і засобів. Це може бути збірно-розбірний вид басейну, надувний з каркасом або стаціонарного виду з основою з бетону.
2
Перші два види значно простіше і обійдуться набагато дешевше останнього. Для них достатньо придбати готовий басейн і по потребі надути, або зібрати в потрібному місці. Ці два види басейнів хороші тим, що, наприклад, на зиму або на той проміжок часу, коли ви у від'їзді, басейн можна просто-напросто зібрати і помістити в гаражі або підвалі, чого не зробиш з третім видом. Однак останній якраз вважається одним з найбільш якісних, надійних і красивих видів, про нього і піде мова трохи нижче.
3
Виберіть відповідне місце для вашого райського куточка. Ми рекомендуємо розглянути місце, куди не падає тінь і яке розташоване далеко від дерев. По-перше, вода в басейні зможе нагріватися завдяки сонячним променям, ви завжди зможете приймати загар поблизу басейну, а листя з дерев не будуть засмічувати ваш штучна водойма.
4
Визначтеся з формою і розміром басейну. Тут вам потрібно робити вибір відповідно до площі кімнати або саду. Для маленького двору краще передбачити невеликий квадратний басейн, глибиною 1,5-2,5 метра. Для більш великого підійде басейн круглої, прямокутної або будь-якої іншої декоративної форми, глибиною від 1,5 метрів. Ми рекомендуємо робити глибину басейну від меншої до більшої, наприклад, біля основи 0,5 метра, а ближче до кінця - до 3 метрів. Це дозволить однаково комфортно почувати себе вам і вашим дітям.
5
Залийте фундамент. Для цього вирийте котлован потрібного розміру і зробіть укладку фундаменту зі спеціальної пісочно-бетонної суміші. Про технологію укладання ви можете дізнатися зі спеціальних джерел.
6
Приступайте до монтажу басейну і обробці його зовнішньої часті.Необходімо завчасно закупити матеріали для обробки, і після того, як фундамент затвердіє, слід почати роботи по зведенню самого басейну. Для обробки басейнів зазвичай застосовується велика чи середніх розмірів плитка, для елітного класу викладають мозаїкою.
7
Для колірної гами басейну найкраще вибрати більш світлі тони, які в поєднанні з водою візуально створюють величезний простір.
8
Визначтеся зі спуском в басейн. Тут можуть бути 2 варіанти: купити спеціальну драбину або гірку для спуску і підйому з басейну, або зробити вбудований підйом, де сходинки будуть зручно розташовуватися під водою. Змонтуйте обраний варіант згідно інструкції.
Ваша дача може стати воістину райським куточком, якщо там побудувати басейн. У спекотну погоду він просто незамінний, особливо якщо ви дуже зайняті на городі і у вас немає часу збігати на річку. Дуже добре, якщо на ділянці знаходиться надійний вододжерело. Найкращий варіант - уже готовий водопровід, але можна зробити і бак для дощової води. Басейн можна спорудити практично на будь-якому дачній ділянці. Розмір його залежить від площі території і бажання власника.
Вам знадобиться
 • - лопата;
 • - поліетиленова плівка;
 • - рівень;
 • - вимірювальні інструменти для земляних робіт;
 • - кілочки або відрізки труб;
 • - мотузка по периметру басейну;
 • - арматура;
 • - залізні кілки для кріплення арматури;
 • - бетон ;
 • - труба з вентилем;
 • - керамічна плитка або плитка зі штучного каменю;
 • - інструмент для зварювання поліетилену.
Інструкція
1
Для невеликого тимчасового басейну виберіть рівну ділянку. Зніміть верхній шар дерну. Викопайте котлован необхідного вам розміру. Щоб зробити басейн для дитини, достатньо буде котловану розмірами 2х2 м і такої глибини, щоб малюк міг вільно стояти і голова його при цьому перебувала б над рівнем води. Якщо дитина маленька, то вода повинна бути йому не вище, ніж по пояс.
2
Дуже добре, якщо грунт виявиться глинистим. Але в кожному разі вистелити дно поліетиленовою плівкою, призначеної для парника або теплиці. Якщо плівка недостатньо широка, зваріть її, щоб закрити всю площу басейну одним листом. По берегах краю плівки обкласти знятим при копанні котловану дерном і каменями.
3
З поліетиленового басейну не дуже зручно вилазити, бо мокрий поліетилен стає слизьким. Тому по периметру басейну вбийте кілочки або відрізки труб і натягніть між ними мотузку. Вона дозволить вам або дитині без проблем вибратися на берег. Наповніть басейн водопровідною водою через шланг або дощовою з бака-накопичувача. Такий басейн може служити 1 рік, оскільки після зими плівка стає крихкою. Її доведеться замінити.
4
Будівництво постійного басейну почніть з вибору місця. Не варто будувати його в низині. Це ускладнить догляд за ним. Виберіть піднесене місце. Краще, якщо там буде глинистий грунт. При риття котловану врахуйте, що дно басейну повинно мати ухил у бік одного з кутів, в якому монтується слив. Ухил може бути невеликим, але не менше 0,5 м від високого краю басейну. Це робиться для полегшення прибирання.
5
Трубу слива, обладнану вентилем, монтують до початку бетонування дна, одночасно з установкою арматури. Необхідно відразу передбачити можливість установки на зливному патрубку гумового шланга, оскільки воду, зливану з басейну, раціонально використовувати для поливу саду чи городу.
6
Покладіть на дно арматуру. Звичайно вона являє собою залізну решітку в 1 шар, яка додатково закріплюється вбитими в дно дротяними стрижнями довжиною 40 см. Бетонування дна можна поводити без опалубки. Стіни басейну можна викласти цеглою на цементному розчині або виготовити із залізобетону, попередньо зваривши каркас. В цьому випадку знадобиться опалубка.
7
По завершенні бетонних робіт і стяжки дна чашу басейну облицюйте плиткою з штучного каменю чи керамічної. Керамічна плитка повинна бути обов'язково для зовнішніх облицювальних робіт. Драбинки для спуску в басейн найкраще придбати алюмінієві або з нержавіючої сталі. Їх монтують одночасно з бетонуванням раковини всієї споруди. Занурені частини сходів необхідно заглибити в дно щоб уникнути травм. Зливний отвір постачите захисною решіткою. Вона запобігатиме потраплянню в слив випадкового сміття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JuhAgoQ2F6o
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати воду з природних водойм. Вона потрапить в басейн разом з мешканцями, а вони не завжди корисні для здоров'я. Це особливо важливо пам'ятати, якщо в басейні буде купатися дитина. Не варто робити біля басейну високий зовнішній борт. Міцність конструкції буде максимальною, якщо її маса дорівнює масі вийнятого з котловану грунту. При облицювальних роботах простежте, щоб не виступали гострі кромки плитки. Вихідний отвір зливу повинно знаходитися нижче дна басейну, інакше вода по ньому не потече. У зимовий час воду з басейну необхідно злити. В іншому випадку лід може розірвати стінки.
Корисна порада
Якщо взяти поліетиленову плівку чорного кольору, то сонце буде добре прогрівати воду басейну. Якщо ж ви хочете, щоб вона була прохолодною, застосуєте білу плівку. Те ж саме стосується плитки. Трубу для заповнення басейну найкраще змонтувати зверху і забезпечити її додатковим вентилем в безпосередній близькості від басейну. Це полегшить прибирання, яку потрібно проводити регулярно.