Як редагувати карту.

Більшість ігор-стратегій надають користувачам можливість самостійної зміни сценаріїв гри: створення з нуля і редагування вже наявних. Так і культові «Герої Меча і Магії» мають свій редактор для створення і редагування карт. Відредагувати карту «Героїв» можна в окремій програмі, включеної в загальний пакет гри. Міняючи місцевість і задані параметри карти, варто брати до уваги умови її функціонування. Для виявлення помилок і невідповідностей в результаті зміни карти в редакторі передбачена спеціальна опція.
Вам знадобиться
  • Повний пакет встановленої стратегії «Герої Меча і Магії» третього випуску.
Інструкція
1
Зайдіть в загальний каталог встановленої на диску гри. Запустіть на виконання файл h3maped.exe. З'явиться вікно графічного редактора карт для гри «Герої Меча і Магії» -3.
2
Відкрийте в редакторі карту , яку необхідно змінити. Для цього виберіть пункти меню «Файл» - «Відкрити ...». Карта відобразиться у вікні редактора. Зміни потрібно проводити в основному вікні. Праворуч у вікні розташовані міні-карта для огляду і панель об'єктів карти.
3
Для того щоб виділити будь-який об'єкт на карті клацніть мишкою по будь іконці на нижній панелі інструментів. Що з'явилася «лапкою» миші переміщайте або виділяйте потрібний вам об'єкт. При спробі перетягнути об'єкт на неприпустиму позицію, курсор миші перетвориться на заборонний знак. А при відпуску об'єкта в такому місці, об'єкт відразу ж буде возращен на вихідну позицію.
4
Будь-який об'єкт на карті можна видалити. Виділіть для цього об'єкт мишкою і натисніть на клавіатурі клавішу «Delete».
5
Щоб додати на карту новий об'єкт, знайдіть його категорію. Всі об'єкти містяться в певних категоріях. Категорії відкриваються натисканням на відповідну кнопку нижній панелі інструментів. Курсор миші наведіть на будь-яку кнопку панелі і прочитайте її контекстну підказку.
6
Виберіть потрібну категорію об'єкта клацанням миші. На панелі праворуч з'являться всі доступні об'єкти. Захопіть мишкою потрібний, перетягніть його на карту і відпустіть над місцем розміщення. Врахуйте при цьому, що позиція для його розташування на карті повинна бути вільна.
7
Поставивши на карту новий об'єкт або змінивши розташування старого, прорахуйте, чи буде він тепер доступний героям для підходу. Для цього в меню редактора виберіть пункти «Інструменти» - «Перевірити карту ». На екрані виведеться віконце з інформацією про можливі помилки на карті. Виправте знайдені помилки, якщо ви не задали їх для даної карти має наміру.
8
Для редагування героїв певного кольору включите прапорець для їхнього гравця в меню «Гравець:».
9
Щоб задати нові умови і параметри гри, відкрийте пункт меню «Інструменти» - «Специфікації карти». У вікні встановіть необхідні вам опції і властивості гри. Перемикайтеся при цьому по різних вкладках специфікації.
10
Збережіть зроблені зміни на карті. Для цього виберіть у меню пункти «Файл» - «Зберегти як ...». Задайте нове ім'я для карти і натисніть кнопку «Зберегти». Відредагована карта записана.
Зверніть увагу
З обережністю міняйте умови поразки і перемоги в специфікації карти. Інакше результатом може стати неможливість проходження карти.