Як підключити світч.

У сучасному світі нікого не здивуєш наявністю вдома комп'ютера або ноутбука. І навіть кілька подібних пристроїв не розкіш, а вимушений захід. І природно, в такій ситуації користувачі хочуть створити мініатюрну домашню мережу. Вона полегшить обмін даними між комп'ютерами, а іноді навіть може відкрити доступ в інтернет відразу для всіх пристроїв в локальній мережі. В таких ситуаціях на допомогу приходить пристрій, зване « свитч ».
Вам знадобиться
  • мережеві кабелю
  • доступ до мережі 220V
Інструкція
1
Свитч - це пристрій, призначений для об'єднання декількох комп'ютерів або ноутбуків в єдину локальну мережу. Розрізняють свічті з конфігуруються і неконфігуріруемимі портами. Якщо відсутня необхідність настройки певних портів свитч а, то рекомендуємо використовувати саме другий тип, бо з ними простіше працювати.
2
Виберіть місце, в якому буде знаходитися ваш свитч . Робити це потрібно, керуючись простою логікою: чим ближче він буде до всіх комп'ютерів майбутньої локальної мережі, тим менше вам буде потрібно метрів мережевого кабелю. Врахуйте наявність розетки в близькості до свитч у.
3
Підключіть кожен комп'ютер майбутньої локальної мережі до свитч у при допомозі мережевих кабелів формату RJ 45. Якщо всі порти в свитч е рівнозначні, то можна підключати до будь-якого вільного . Якщо в свитч е присутні конфігуруються порти, то до них краще підключити ті комп'ютери, з яких планується управління свитч ом і мережею в цілому.
4
Підключіть живлення до свитч у. Врахуйте, що робити це потрібно в тому місці, де менше всього існує ймовірність відключення електроенергії. Особливо це стосується керованих свитч їй, бо, відключивши такий свитч , ви ризикуєте не тільки залишитися без локальної мережі, але і втратити все його настройки.
Іноді виникає необхідність підключити до інтернету не один комп'ютер, а відразу цілу мережу. Це може бути кілька з'єднаних домашніх комп'ютерів або корпоративна мережа невеликого підприємства.
Вам знадобиться
  • Для підключення мережі комп'ютерів до інтернету буде потрібно спеціальний пристрій - «маршрутизатор» або «роутер».
Інструкція
1
Підключіть до інтернету маршрутизатор. Зверніть увагу - на роутері завжди є кілька ethernet-портів для підключення до нього комп'ютерів. Ці порти помічені як LAN. Але один порт завжди позначений інакше, як WAN. Саме в цей порт необхідно підключити інтернет-кабель провайдера.
2
Підключіть роутер до мережі через LAN-порт. Якщо в мережі трохи комп'ютерів, можна підключити кожен з них до свого порту. Якщо комп'ютерів більше, ніж портів на маршрутизаторі, то підключити мережу можна, з'єднавши кабелем будь LAN-порт роутера з будь-яким СВІЧА мережі.
3
За замовчуванням роутери мають локальний IP адреса 192.168.0.1. Наберіть цю адресу в рядку браузера будь-якого з комп'ютерів мережі. Відкриється вікно налаштувань роутера. Проведіть настройку роутера. Призначте йому зовнішній IP, маску мережі, DNS і шлюз, надані провайдером для підключення до інтернету. На вкладці «статус» має з'явитися повідомлення про те, що роутер підключений.
4
На комп'ютерах мережі відкрийте мережеві підключення. Виберіть властивості підключення по локальній мережі. У вікні, властивостей виберіть настройку протоколу інтернету TCP/IP. Призначте локальний адресу роутера (192.168.0.1) як шлюз для підключення інтернету. DNS локальних комп'ютерів буде таким же, як DNS роутера, виданий провайдером, маска підмережі комп'ютера при підключенні інтернету не змінюється.
Зверніть увагу
Підключати інтернет-кабель треба тільки в спеціальний порт роутера, який має позначку WAN!
Корисна порада
Для невеликої мережі роутер цілком може поєднувати свої функції з функціями свіча. Всі комп'ютери, під'єднані до його LAN-портам будуть бачити один одного по мережі.