Як побудувати правильний шестикутник.

Геометричні побудови є однією з важливих частин навчання. Вони формують просторове і логічне мислення, а також дозволяють усвідомити прості і природні геометричні закономірності. Побудови відбуваються на площині за допомогою циркуля і лінійки. Цими інструментами можна побудувати велику кількість геометричних фігур. При цьому багато фігури, удавані досить складними, будуються із застосуванням найпростіших правил. Наприклад, те, як побудувати правильний шестикутник, можна описати всього в декількох словах.
Вам знадобиться
  • Циркуль, лінійка, олівець, аркуш паперу.
Інструкція
1
Намалюйте коло. Встановіть деяку відстань між ніжками циркуля. Це відстань буде радіусом окружності. Виберіть радіус таким чином, щоб викреслювання кола було досить зручним. Окружність повинна повністю поміщатися на аркуші паперу. Занадто велика або занадто маленька відстань між ніжками циркуля може привести до його зміни під час креслення. Оптимальним буде відстань, при якому кут між ніжками циркуля дорівнює 15-30 градусів.
2
Побудуйте точки вершин кутів правильного шестикутника. Встановіть ніжку циркуля, в якій закріплена голка, в будь-яку точку кола. Голка повинна проткнути накреслену лінію. Чим точніше буде встановлений циркуль, тим точніше буде побудова. Проведіть дугу окружності так, щоб вона перетнула накреслену раніше окружність. Переставте голку циркуля в точку перетину щойно накресленої дуги з колом. Накресліть ще одну дугу, що перетинає окружність. Знову переставте голку циркуля в точку перетину дуги та кола і знову накресліть дугу. Проведіть дана дія ще три рази, переміщаючись в одному напрямку по окружності. Загалом має вийти шість дуг і шість точок перетину.
3
Побудуйте правильний шестикутник. Послідовно з'єднайте всі шість точок перетину дуг зі спочатку накресленої окружністю. З'єднуйте точки прямими, викреслюють за допомогою лінійки і олівця. Після проведених дій отримають правильний шестикутник, вписаний в коло.
Зверніть увагу
Уникайте випадкового зміни відстані між ніжками циркуля. В цьому випадку шестикутник може вийти неправильним.
Корисна порада
Є сенс виробляти побудови за допомогою циркуля з добре заточеним грифелем. Так побудови будуть найбільш точні.