Як побудувати медіану допомогою циркуля.

Медіана - це відрізок, проведений з деякого кута багатокутника до однієї з його сторін таким чином, що точка перетину медіани і сторони є серединою цього боку.
Вам знадобиться
  • - циркуль
  • - лінійка
  • - олівець
Інструкція
1
Нехай заданий трикутник ABC, треба побудувати медіану , падаючу з кутка C на сторону AB. По суті, завдання зводиться до розбиття боку AB навпіл з допомогою циркуля . Окремо буде розглянуто розбиття цього відрізка навпіл, а потім буде представлена загальна картина.
2
Спочатку встановіть голку циркуля в точку A, розчиніть циркуль так, щоб він діставав грифелем до точки B. Проведіть циркулем коло з центром в точці A радіусом AB. Потім встановіть голку циркуля в точку B і проведіть таку ж коло з центром в точці B. Ці кола перетинаються в двох точках, які на малюнку позначені як P і Q. З'єднайте точки P і Q по лінійці. Точка перетину відрізків PQ і AB буде серединою відрізка AB. Позначте її D.
3
На малюнку зображена загальна картина побудов навколо трикутника ABC. Тепер з'єднайте знайдену середину відрізка D з вершиною трикутника C. Відрізок CD є медианой трикутника.