Як проводити день мов.

Напевно, в кожній школі і кожному вузі зараз вивчаються іноземні мови, частіше не один і не два. Без мов зараз нікуди. Учителям же і викладачам іноземних мов доводиться ламати голову над тим, як же зробити свій предмет більш цікавим для маленьких (і не зовсім маленьких) поліглотів.
Інструкція
1
Складіть спочатку приблизний план свята: які мови ви включите в програму, будь учнів виберіть для того щоб представляти ту чи іншу мову. Швидше за все, це будуть учні з різних класів або (якщо справа відбувається в вузі) студенти з різних груп, що вивчають різні мови не тільки в рамках вузівської програми, але і факультативно, і самостійно. Постарайтеся зробити так, щоб хлопчиків і дівчаток була однакова кількість. У вузі з цим може бути складніше, оскільки, наприклад, в іняза основу контингенту становлять дівчата, тому рівних команд не вийде.
2
Постарайтеся знайти людей, які вивчають якісь екзотичні мови: китайський, японський, ірландський, арабська. Природно, така добірка навряд чи можлива в школі, але в школі можуть виявитися учні, що належать до малих народностям, учні-іноземці, які навіть зараз можуть похвалитися знанням якогось іноземного, а то і рідкісної мови. Попросіть їх допомогти, нехай вони підготують матеріал про своє рідне мові самі і самі ж розкажуть. Залиште їх виступи "на десерт" - хай краще всього у святі запам'ятається що-небудь незвичайне, чого ніде не побачиш.
3
Розподіліть ролі, зробивши так, щоб серед учасників не залишалося "дармоїдів", які просто прийдуть подивитися на товаришів. Одні хай відповідають за музику, інші - за оформлення класу, аудиторії або залу, треті - за розклеювання оголошень або розповсюдження інформації в інтернеті. Проведіть дві або три репетиції, щоб все пройшло гладко. Виберіть з числа учасників "старосту" (можливо, він навіть вибереться сам собою) - активного учня або студента, який все завжди робить і все встигає, щоб він підганяв інших і зумів всіх задіяти.
4
Підберіть лингвострановедческий матеріал (музику, вірші, отрвикі з прози, нариси про культуру країн досліджуваної мови, кадри з фільмів, інсценування) і оформите його у найцікавішій для учасників формі. В школі це може бути міні-карнавал, костюмовані виступи; в університеті - презентація або знятий самими студентами відеоролик. Так ваш "день мов " переступить за рамки просто одного дня, присвяченого якомусь із предметів, що вивчаються. Це вже буде день єднання різних культур.
5
Якщо справа відбувається в школі, запросіть на свято батьків, тим самим об'єднавши відкритий урок і шкільне свято і особливим чином мотивувавши дітей: адже завжди хочеться блиснути перед батьками і показати, на що ти здатний. Якщо вам потрібно провести такий день в університеті, мотивуйте студентів тим, що на них прийде подивитися ректор і декан. Перетворіть цей день в подія, що об'єднує студентів.