Як збирати пазл.

Якщо зібрати пазл з декількох десятків елементів нам особливих труднощів не становить, то пазли з тисячі і більше шматочків перетворюються на справжню важку головоломку. Хоча від цього вона стає ще цікавіше.

В ідеалі, треба взяти великий аркуш паперу і накреслити на ньому межі вашого пазла. Габарити його зазвичай пишуть на коробці.

Почніть викладати паззл з рамки. Ці елементи пазла завжди відрізняються від інших своїми прямими сторонами. Виберіть із загальної маси ці шматочки. Спочатку покладіть в кути елементи з двома прямими сторонами, а потім вже викладайте що залишилася рамку.

Щоб спростити складання пазла, зверніть увагу на розташування опуклостей елементів головоломки. Ці опуклості бувають рівними на кінцях або скошеними. Припустимо, скошені кінчики весь час опиняються вгорі і внизу на картинці. І якщо ви не будете впевнені, як розгорнути той чи інший шматочок в пазлі, згадайте, що елементи з скошеними опуклостями повинні бути вертикальні, а з рівними - горизонтальні. І навпаки.

Деякі рівні опуклості можуть бути трохи приплющеними. Приплюснуті рівні й звичайні рівні елементи можуть зустрічатися тільки в одному ряду/стовпці, але ніяк не в різних.

Ну і нарешті, якщо на картинці є явно виражені об'єкти, відкладіть в сторону елементи, пов'язані з ним. Їх простіше збирати. А найважче (небо, наприклад) залиште наостанок.

Збірка великого пазла - спочатку захоплюючий, а потім такий виснажливий процес. Ті люди, чиїм хобі стало збирання з маленьких шматочків великих полотен, відкривають свої секрети, що значно полегшують процес.
Інструкція
1
Якщо ви не маєте великого досвіду в збірці, то максимальна кількість шматочків в головоломці повинно бути не більше 500. Накопичуючи досвід, з часом ви зможете здолати і пазли в 10 000 шматочків. Інакше у вас просто не вистачить терпіння. Також не варто відразу брати картини з дуже складним зображенням. Вибирайте великі малюнки, наприклад: човен в море, автомобіль, мультиплікаційний персонаж.
2
Перед тим, як висипати шматочки головоломки і починати її збирати, приготуйте шматок картону або фанери, на який поміститься зібраний пазл, адже заняття це дуже тривалий, тому відразу треба подбати про те, щоб під час перерв головоломка не зрушується.
3
Перший етап - викладання рамочки. Виберіть з різнокольорової купи деталі, які йдуть по краю - у них одна або дві сторони абсолютно рівні. Цей етап найпростіший
4
Далі зазвичай встають в глухий кут. Починаючи копітко перебирати шматочки в пошуках потрібного, ви втратите багато часу, сил і терпіння. Щоб цього не сталося з вами, візьміть кілька коробочок або банок і розкладіть по ним деталі одного кольору, або відносяться до одного фрагменту.
5
Згрупувавши деталі по якомусь ознакою, приступайте до викладання фрагментів. Зібравши 1 фрагмент, бажано переходити до суміжного з ним ділянці головоломки. Діючи таким чином, переходячи від фрагмента до фрагмента, ви самі не помітите, як перед вами стане вимальовуватися цілісна картина.
6
Зібравши пазл, вам напевно не захочеться складати його назад в коробку. Тут кілька варіантів - наклеїти деталь за деталлю на великий аркуш, покрити зверху прозорим клеєм або плівкою. Оформити картину можна, вставивши в стандартну рамку з паспарту. Але, швидше за все, знайти готову рамку вам не вдасться. Зверніться в багетну майстерню, надавши їм дані про ширині і висоті мозаїки. Вартість такої рамки разом зі склом варіюється від 300 до 500 рублів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CgBtHc7T688