Як зацікавити себе в навчанні.

Вчитися доводиться всім і завжди, але власне «навчання» в нашому житті займає цілком певні роки: садочок (у кого-то саме там починається навчання), школа, університет, аспірантура (зараз - магістратура). Вчитися не завжди весело і приємно. Найчастіше доводиться вдаватися до різних хитрощів, щоб поглянути на процес навчання іншими очима.
Інструкція
1
Будівля університету найчастіше сприймається студентами як похмуре, некрасиве, давно і погано відремонтована будівля, куди чогось потрібно тягатися кожен день. Ще б! Тут у когось були конфлікти з викладачами, невдалі відповіді, тут на них навалювали купи домашньої роботи, тут комусь довелося вийти в академічну відпустку, щоб тільки його не вигнали. Спробуйте придумати собі інші асоціації і зв'яжіть їх з університетом: дивлячись на це "похмуре" будівлю, насильно згадуйте про нових друзів, придбаних в університеті, про веселих випадках на парах, про найкращих викладачів. Перестаньте скаржитися на універ. Зрештою, вам треба довчитися, і краще доучуватися в закладі, який вам мило, ніж в якомусь ворожому таборі.
2
Спробуйте змінити коло спілкування, точніше, не змінити, а розширити його. Потоваришуйте з "ботаніками", як би вам ця ідея спочатку не була чужа. Ботаніки - вони ж теж люди, вони займаються улюбленою справою, а ентузіасти завжди легко прищеплюють в інших людях любов до своєї справи. Вони вам можуть розповісти, що їм цікаво в навчанні , чому вони приділяють увагу, чому - ні. Подружитися з ботаніками можна як в університеті, так і в школі (тільки доведеться спочатку наступити на горло своєму юнацькому максималізму), і чим раніше - тим краще.
3
Якщо ви вчитеся безкоштовно, то більшим стимулом для вас буде стипендія. Так, скажете ви, який же це стимул - маленька стипендія не може бути великою перевагою. Однак стипендія дає статус, відмінний від статусу "ботаніка": можна цілими днями вчитися і тягати на носі великі окуляри і не отримувати за свої праці грошей. Якщо ж за інших рівних умов ви довчитися до стипендії, то на кілька щаблів виростете в очах одногрупників. Яка б не була стипендія, її наявність говорить про те, що у людини є розум, вправність, хороша пам'ять і везіння.
4
Якщо ви вчитеся за гроші, то вам є куди прагнути. У різних вузах правила різні, але буває так, що студент, на "відмінно" або "добре" здає кілька сесій поспіль, може бути переведений на бюджетне місце. Є навіщо старатися, чи не так? Навіть якщо у вас в родині є гроші, навіщо витрачати їх на оплату навчання, коли можна трохи попрацювати, перевестися на безкоштовне навчання і ті ж тисячі пустити в інше русло?
5
Спробуйте глибше вникнути в досліджувані предмети. У багатьох з них набагато більше сенсу, ніж ви вважаєте, пропускаючи половину всіх лекцій і злісно манкіруючи семінари. Всі дисципліни можна пов'язати між собою, і тоді складається цілісна картина - один з камінчиків нескінченно мінливого калейдоскопа світу. Хіба ви не хочете краще зрозуміти світ, в якому живете? А зрозумівши, потім влаштуватися за фахом на роботу, куди вам буде цікаво ходити кожен день, оскільки ви будете впевнені, що трудіться не дарма? Але якщо ж навіть переступивши через себе і спробувавши "проковтнути" через силу досліджувані предмети, ви все одно не розумієте, навіщо це все треба, краще гарненько подумати і перевестися на іншу спеціальність або до іншого університету.