Як спіймати харіуса.

Харіус - це риба, близький родич сімейства лососевих і сигових, живе тільки в Північній півкулі. Ця холодолюбива риба населяє чисті річки і озера, воліючи водойми з галькові і кам'янистим дном. Для лову харіуса потрібні особливі снасті і навички, зловити його досить непросто.
Вам знадобиться
  • Вудилище для нахлыста
  • Катушка
  • Шнур
  • Мушки
  • Подсачек
Інструкція
1
Перед тим, як ловити харіуса нахлистом, потрібно підготувати снасть. Вудилище потрібно вибрати легке, його довжина повинна бути близько 2,2-2,7 м. Якщо ви будете рибалити на невеликій річці або в струмку, то потрібно взяти вудилище покороче, якщо ж необхідні далекі кидки, то тоді довжина вудилища повинна бути більше.
2
Потім потрібно визначитися, мушкою якого виду ви будете ловити. Від цього залежить вибір шнура, яким буде оснащена нахлистова снасть. Якщо харіуса планується ловити на "суху" мушку, то потрібно застосувати тільки плаваючі шнури 5-7-го класу тяжкості. Якщо в снасті буде використана "мокра" мушка, то потрібно поставити плаваючий шнур з тонучим кінцем.
3
Поводок зазвичай зв'язується з волосіні діаметром 0,15-0,2 мм. Але при застосуванні мушки з гачком № 2,5 і менше рекомендується надвязать поводок з волосіні діаметром 0,12 мм. Більш товсті повідці ставлять тоді, коли передбачається виважіваніе харіуса вагою 1 кг і більше, або якщо умови для виведення погані. Підлісок становлять за таким же принципом. При вітрі потрібно поставити короткий підлісок, інакше значно знижується точність закидів.
4
Потім потрібно взяти з собою кілька різних мушок і йти рибалити. Необхідно пам'ятати, що при лові нахлистом або спінінгом в плині харіус клює дуже різко і засікається сам, тобто підсічку робити не потрібно. Якщо ж ловлдя проходить на рівному плині, то рибалка повинен бути дуже уважний. Підсікати харіуса найкраще на самому початку, коли він з'являється біля мушки, спізнюватися не можна. Якщо рибалка буде вичікувати момент, коли він вже відчує клювання по ривку вудлища, то підсікання може вже не спрацювати.
5
При виведенні харіус НЕ намагається піти в камені або траву, а тримається на відкритій воді. Тому виважіваніе можна не форсувати. Харіуса можна спокійно підвести до наміченого місця, а потім взяти рибу рукою або подсачком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OW4azOrkWQ8
Корисна порада
Якщо ви зібралися на осінню риболовлю, слід врахувати, що з настанням холодів харіус збирається в зграї і мігрує вниз по річці, або йде на глибину.
Харіус - житель тайгових річок. З настанням зими риба переміщається в глибокі місця річки з середньою течією. Щоб знайти харіуса взимку ви повинні бути дуже добре обізнані. До того ж лід взимку промерзає на 1,5 м завтовшки. Ледобур таку товщину не подужає, тому придумайте якісь подовжувачі. Перед тим як ви підете за харіусом, ретельно продумайте, як дістанетеся до місця, а також забезпечте себе від негоди. Вирушайте відразу, як тільки на річках з'явиться міцний лід.
Інструкція
1
Взимку ви можете ловити харіуса на поплавкову вудку. В бурхливих місцях річки, де лід не встановлюється, продовжуйте ловити цю рибу на літні снасті. Використовуйте звичайні гачки або штучну мушку. Якщо у вас є Забродні штани, то ви можете вийти прямо на перекати, там відпускайте приманку грати на течії.
2
Вантажило розміщуйте подалі, щоб риба його не помітила. Повідець виберіть від 300 мм. Якщо ви плануєте використовувати штучні мушки, все одно оснащувати їх хробаком або мотилем. Мушку в'яжіть на гачку №4-7. Нитки беріть будь-які з вовни, підійде навіть хутро білки, оленя.
3
Змайструєте кивковой вудку на харіуса . Приготуйте міцне вудилище довжиною 30-40 см з корковою ручкою і збільшеною котушкою. Запасіться волосінню 25 м, з діаметром 0,20-0,25 мм. Виберіть жорсткий кивок. В якості насадки використовуйте мотиля, хробака або живця.
4
прямовисно блешню застосовуйте на місцях з потужним теченіем.Прікорм вам не знадобиться. Взимку харіус добре клює на мотилей і черв'яків. Краще окрасьте черв'яків попередньо харчових фарбників. Можете, як приманку, використовувати гольян. Цей живець підходить, щоб на нього кидався 500-грамовий харіус, і здивує вас своєю витривалістю.
5
Так само принаджують харіуса блешні з намотаними клаптиками вовни, ниткою коричневого або червоного кольору з черв'яком, мотилем або шматочком свіжої риби. Харіус клює на невеликі світлі блешні. Гру блешнею ведіть в середньому темпі, амплітуда - 20-30 см. Робіть паузу. На ділянках з сильною течією при підлідному лові використовуйте м'які приманки спінінгів, оснащені джиг-головками.
6
Подбайте, щоб снасті були міцними, адже харіус клює різко. Вивуджуючи цю рибу, намагайтеся погасити перший ривок.
7
Пам'ятайте, що річка повинна мати донні ключі. Перебіг - порівняно швидке, з порожистими ділянками. Ваша мета - перекати і поріжки, тут легше спровокувати рибу на клювання. Крупний же харіус обережніший, воліє глибокі ями і плеса, сильний струмінь, вири.