Як висушити троянду. сушити бутони троянд.

Мистецтво флористики - складання декоративних букетів стало дуже популярно останнім часом. Сухі квіти також використовують нарівні з живими при створенні гарних композицій. Рози якнайкраще підходять для цієї мети завдяки формі своїх бутонів, в яких пелюстки щільно притиснуті один до одного і мають компактний вигляд. Красу цих чудових квітів можна зберегти надовго, якщо висушити їх. Для цього можна використовувати кілька способів.
Інструкція
1
Троянди можна висушити, зануривши їх стебла в воду і не підрізаючи після цього кінці. Процес сушіння буде повільним, що дозволить бутонам засохнути в практично первозданному вигляді. Якщо занурити стебла не в воду, а в розчин гліцерину, то квіти вберуть його в себе і забальзамують, зберігаючи колір і форму.
2
Бутони троянд можна засушити окремо. Якщо бутони вже розкриті, то між пелюстками прокладете вату, щоб вони висохли в розкритому вигляді і пелюстки НЕ опало. Стебла відріжте, а бутони закрутіть дротом. Інший кінець дроту зігніть у вигляді гака і повісьте троянди на мотузку, натягнуту в темному прохолодному приміщенні. Щоб уникнути деформації, між бутонами залиште деяку відстань. Таким способом краще сушити дрібні малоквіткові троянди, зібрані в бутонах.
3
Срежьте бутони троянд в період їх максимального цвітіння, залиште стебло довжиною не більше 2,5 см. Між пелюстками прокладете скручену в джгутики вату, зафіксувавши їх. Візьміть глибоку коробку, близько 10 см глибиною, насипте в неї шар сухого річкового дрібного піску, застроміть в нього бутони троянд. Акуратно і повільно засинайте пісок шарами в коробку, поступово заповнюючи їм простір навколо бутонів і між їхніми пелюстками. Зверху бутони також слід засипати шаром піску товщиною 2 см. Коробку закрийте кришкою і заклейте по шву липкою стрічкою. Поставте її на три тижні в тепле сухе місце. Через цей час відкрийте коробку і дуже обережно поступово висипте пісок. Бутони обтрусіть від нього, перевернувши вниз, або обмахніть їх м'якою кистю, дістаньте вату пінцетом.