Як дізнатися свій основний шлюз. Як визначити шлюз.

Зв'язок між комп'ютером і яким або вузлом іншій мережі здійснюється зазвичай через проміжне пристрій - маршрутизатор. Це пристрій при використанні TCP/IP-протоколу прийнято назвати основним шлюзом. Як визначити основний шлюз свого комп'ютера?
Інструкція
1
Є кілька способів, один з них - подивитися у властивостях підключення до мережі. Для цього вам треба в головному меню (на кнопці «Пуск») перейти в розділ «Налаштування» і вибрати пункт «Мережеві підключення». У вікні, знайдіть ярличок свого поточного підключення до мережі і клацніть його правою кнопкою миші. У меню, вам треба вибрати пункт «Стан». В результаті буде відкрито інформаційне вікно, в якому слід перейти на закладку «Підтримка». В нижньому рядку на цій закладці ви і побачите IP-адресу основного шлюзу вашого комп'ютера в мережі.
2
Інший варіант - скористатися стандартною утилітою ipconfig. Вона управляється з командного рядка, тому спочатку вам треба запустити термінал командного рядка. Для цього в головному меню (на кнопці «Пуск») треба вибрати пункт «Виконати», який відкриє діалогове вікно «Запуск програми» (його можна відкрити і натисканням клавіш WIN + R). В поле вводу надрукуйте "cmd" (без лапок) і натисніть кнопку «ОК» (або клавішу Enter). Відкриється вікно терміналу, де вам треба надрукувати "ipconfig" (без лапок) і натиснути Enter. Утиліта визначить і покаже параметри всіх поточних з'єднань вашого комп'ютера, в тому числі і IP-адресу основного шлюзу.
3
Слід мати на увазі ту обставину, що коли ваш комп'ютер підключений до зовнішньої мережі через роутер, то основним шлюзом для комп'ютера буде внутрішній шлюз цього роутера. Тому, якщо потрібно знати IP-адресу основного шлюзу інтернет-провайдера, то вам треба підключити інтернет-з'єднання безпосередньо до мережевої карти комп'ютера, минаючи роутер. А можна обійтися і без цього - просто зателефонуйте в техпідтримку вашого провайдера і задайте це питання.