Як розвинути самоконтроль. розвинути емоційну стійкість.

Емоційний самоконтроль - необхідна частина життя сучасної людини. Уміння контролювати свої емоції буває життєво важливим у багатьох ситуаціях. Причому тут не мається на увазі здатність повністю придушувати всі свої почуття і завжди залишатися незворушним. Така практика зазвичай призводить тільки до накопичення надмірного внутрішнього напруження і хвороб. Важливо вміти саме керувати емоціями, тобто при необхідності знижувати їх надмірний накал, прибирати негативні переживання і досягати душевної рівноваги.
Інструкція
1
. Розвинути самоконтроль допомагає методична робота як з психічними, так і з фізичними складовими свого організму. Ще давнину індійські йоги помітили, що поєднання фізичних вправ (асан) з дихальними практиками значно впливає не тільки на м'язи тіла людини, але і на його психіку, особливо емоційну складову. Йога робить особистість більш врівноваженою і усвідомленої.
2
Спостереження древніх йогів згодом були повністю підтверджені дослідженнями сучасних фізіологів, які довели, що напруженість або розслабленість м'язів тіла прямо пов'язане з психологічним станом людини і може успішно використовуватися для розвитку емоційного самоконтролю. Будь-яка рухова активність сприяє зниженню душевного напруження і набуттю рівноваги.
3
Не менш ефективні для здобуття внутрішнього самоконтролю різні техніки роботи зі свідомістю: медитації, молитви, аутотренінги. Подібна регулярна робота з власною психікою значно розвиває емоційну стійкість і самоконтроль особистості. Людина навчається не просто зовні стримувати свої емоції, а регулювати їх на свій розсуд.
4
Велике значення для розвитку самоконтролю має самодисципліна і вироблення певних звичок. Вольові зусилля, які потрібні для відстеження власної поведінки і здійснення необхідних дій, змушують контролювати свої емоції і впорядковувати їх потрібним чином. Не менш ефективним методом розвитку самоконтролю є розробка системи мотивацій і нагадувань самому собі.