Як виспатися швидко.

Опухле особа, що намагаються закритись очі, туман в голові, важке неслухняне тіло і сильне бажання, щоб весь світ провалився в тартарари. Знайомі відчуття? Ні, це не депресія, чи не авітаміноз і не алергія. Ви просто не виспалися. Можливо, виною цьому з'явився пізній відхід до сну, а можливо, неправильний сон. Більшість людей спати не вміють, тому й мучаться щоранку, буквально отдирая себе від ліжка. І час сну тут особливого значення не має. Можна виспатися за 5-6 годин, а можна почувати себе розбитим і після 10-годинного сну.
Інструкція
1
Лягайте спати в один і той же час - бажано до 23.00. Прокидайтеся також в певний час незалежно від того, понеділок на дворі або суботу. Організм пристосовується до режиму і використовує час сну максимально ефективно.
2
Звикайте спати з відкритими кватирками цілий рік. У спальній кімнаті має бути багато кисню. З цієї ж причини в ній не можна розташовувати занадто багато кімнатних рослин, оскільки в темний час доби вони виділяють вуглекислий газ.
3
Оптимальна температура для правильного сну в спальні - плюс 15-18 за Цельсієм. Якщо вона вища - вам буде потрібно більше часу на те, щоб заснути і виспатися.
4
Грамотний вибір постільних речей також сприяє якісному сну. Існує величезна кількість видів матраців, ковдр та подушок. Дуже важливо серед цього різноманіття вибрати щось, що підходить саме вам.
5
Інший суттєвий момент - постільна білизна. Зайве говорити, що воно зобов'язане бути свіжим. Наволочки, простирадла і підковдри повинні бути виготовлені з натуральної тканини. Постіль з штучного шовку, звичайно, вражає, але ваше тіло навряд чи буде вам за неї прізнательно.Немаловажен і колір постільної білизни. Мода модою, але наші бабусі знали, що робили, коли застилали перини білими простирадлами. Кольоротерапія рекомендує використовувати постільна білизна світлих нейтральних тонів - блакитного, білого, світло-зеленого. Ці кольори очищають розум і дарують заспокоєння.
6
Правильно готуйтеся до сну. За годину до укладання в ліжко прийміть теплий душ або теплу ванну з ефірним маслом лаванди. Вода повинна бути саме теплою - не вище 38 градусів. Ця температура сприяє заспокоєнню і розслабленню. Гаряча вода пригнічує діяльність нервової системи, а прохолодна - збуджує.
7
Перед сном захистите себе від усіх денних турбот і переживань. Хороший спосіб позбавитися від непотрібних думок, що заважають заснути - викласти їх на папері. Причому, не соромлячись у виразах. Виплесніть на сторінку всі своє роздратування, образи, радості і печалі; заспокойте і очистіть свій розум від ментального мотлоху і уламків минулого дня.
8
У спальні має бути темно. Якщо в кімнаті є джерело світла - ви відпочиваєте не повністю. Тому, якщо немає можливості добре затемнити приміщення - використовуйте маску для сну.
9
Момент пробудження дуже важливий. У ці хвилини вирішується питання про те, як ви будете почувати себе весь день. Прокинувшись, не поспішайте вистрибувати з ліжка. Організму потрібно кілька хвилин, щоб перебудуватися в режим неспання. Кілька хвилин полежте з відкритими очима, вслухаючись в звуки наступаючого дня, спостерігаючи, як ліниво з'являються думки. Потім потягніться - повільно, ретельно, з насолодою відчуваючи, як наповнюються все кровоносні судини, скорочуються і розтягуються м'язи. Все, можна вставати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6TnE4Yg0HNE
Корисна порада
Якщо необхідно відпочити, а час для цього досить і досить обмежене - спробуйте йогу. Зокрема, шавасану. 20 хвилин перебування в цій позі здатні замінити кілька годин сну. Правда для цього потрібно навчитися входить в асану, повністю розслаблятися в ній і грамотно виходити з пози.
В завантажені будні нерідко виникає необхідність завершити всі справи перед тим, як лягти в ліжко, або ж прокинутися раніше з такою ж метою. З недавнього часу в інтернеті почали з'являтися замітки про те, що, виявляється, при бажанні можна спати лише дві години на добу.
Інструкція
1
Вже досить давно вчені з'ясували, що сон людини протікає в різних фазах. У перші кілька годин проходить фаза глибокого сну, а ближче до ранку сон стає більш поверхневим і переривчастим. При цьому якщо лягти спати пізно, перша фаза може так і не настати, в результаті людина не зможе відпочити повністю. Тому фахівці рекомендують лягати спати раніше, бажано вже після 21:00. Звичайно, за дві години виспатися навряд чи вийде, але якщо, наприклад, ви працюєте в нічну зміну, то зможете відновити сили на деякий час перед виходом на неї.
2
Український блогер Олексій Мась опублікував докладний план, в якому розповів, як висипатися за дві години на добу, відчуваючи себе при цьому відмінно. Для цього він пропонує скористатися філософським методом, заснованим на розумінні того, що сон є униканням різних проблем, негараздів, а також бажання працювати і просто жити. Якщо відмовитися від усього цього і налаштуватися на позитив, намагаючись отримувати лише радість і задоволення від життя, будь-яка людина може спокійно виспатися всього за дві години. При цьому лягати спати можна в будь-який час, як тільки цього захоче сам організм.
3
Крім того, існує особлива наука - валеологія. Представники даної області вважають, що самий здоровий сон триває з 19 до 22 годин. В організмі в цей час активно відбуваються процеси оновлення, тому всього година сну в цей період здатний відновити сили так, немов людина спала багато годин.
4
Проте, медики стверджують, що поки що немає достатньо ефективних способів вкоротити сон, чи не завдавши шкоди здоров'ю. У середньому людині необхідно спати не менше 5,5 години, що становить три з невеликим циклу сну. Тільки так можна відновити сили, хоча людина навряд чи буде почувати себе виспався. Слід прислухатися до свого організму і зрозуміти, скільки насправді годин йому достатньо для відпочинку.