Як побудувати будинок самому з шпал. Як побудувати зграйку з шпал Ікак потрібно інструменти.

Питання про те, чи будувати будинок з дерев'яних шпал, вирішується по-різному. Деякі знаходять в такому рішенні позитивний момент, інші вважають застосування шпал для будівництва будинок а неможливим. Самий переконує фактор при виборі - це вартість стін будинок а, виготовлених з шпал. Дешевше матеріалу, зробленого з цілісного дерева, не знайти.
Інструкція
1
Не слід радіти тому, що ви купили майже нові шпал и.Во-перше, цей незаконно - шпал а в такому випадку повинна була піти на повторну укладку в дорогу, а не на продаж. І тому відносно покупки можуть виникнути питання з боку правоохоронних органов.Во-друге, креозот (просочення для шпал), як антисептик на масляній основі, надовго зберігає свої властивості проникати через штукатурку, замазку і інші оздоблювальні матеріали .В-третє, різкий стійкий запах креозоту довго нагадуватиме вам про «неправильної» покупке.Верное рішення - це коли для будівництва придбано шпал и б/у, відлежатися багато років у дорозі, промиті дощами, снігом , а креозот був ґрунтовно висушений сонцем.
2
Для зведення стін будинок а з бувших у використанні дерев'яних шпал, необхідно зробити заготовку деталей скріплення. Це будівельні скоби і металеві штифти для з'єднання між собою рядів покладених у стіну шпал. Оскільки шпал и в залежності від їх типу розрізняються за розміром, на кожен ряд підбирайте їх одного розміру по висоте.Прі укладанні першого ряду на фундамент зробіть гідроізоляцію і прокладете між шпал ами і шаром ізоляції паклю. З'єднання кінців між собою виконуйте в «шип», закріплюйте будівельними скобами і теж утепляйте паклей.Следующій ряд викладайте також підбираючи шпал и по висоті, вирівнюючи їх по внутрішній стороні стіни. Якщо зовнішня поверхня стіни виявиться не зовсім рівною - нічого страшного в цьому немає. Всі дефекти закриються при обшивці стін будинок а.Каждий ряд і з'єднання кінців шпал прокладайте шаром паклі.Чтоби закріпити покладений ряд, кожну шпал у в двох місцях (на відстані 50-70см від кінців) свердлите так, щоб отвір на 5-10см заходило всередину нижнього ряду. В отриманий отвір щільно встановіть металеві штифти, які й забезпечать міцність з'єднання рядів між собою.
3
Заздалегідь визначтеся з розташуванням віконних прорізів. Простінки між ними будуть також скріплюватися металевими штифтами, а в торцях - встановленими віконними коробками.
4
Перед укладанням останнього ряду необхідно передбачити установку кріпильних деталей для прив'язки кроквяної системи. Зведіть дах.
5
Тепер встановіть дверні та віконні блоки, зробіть горищне перекриття, укладіть, що не пришиваючи до лагів дошки підлоги лицьовою стороною вниз (щоб менше пошкодити їх при штукатурці стін) .В кабельні коробки прокладете електропроводку, зібрану по схемі і оштукатурьте стіни. Статеві дошки переверніть горілиць і пришити до лагам.После проведення оздоблювальних робіт (фарбування, побілка і т.д.). Ваш будинок готовий.
Корисна порада
Укладку кожного ряду потрібно перевіряти по схилу і рівню, щоб стіни вийшли рівними і однаковими по висоті.