Як додати в ноутбук оперативної пам'яті.

Апгрейд оперативної пам'яті в ноутбуці - мабуть, одна з небагатьох процедур, доступна широкому колу користувачів. Незважаючи на складність заміни окремих комплектуючих, додати в ноутбук оперативної пам'яті досить просто. Багато комп'ютери навіть мають спеціальну конструкцію, яка спрощує доступ до неї.
Інструкція
1
Перш ніж додати в ноутбук оперативної пам'яті , з'ясуйте конфігурацію встановлених в ньому пристроїв і можливість їх заміни. У тому числі вивчіть варіанти додавання оперативної пам'яті і придбайте планки відповідного обсягу і стандарту, який підійде в ваш ноутбук. Також небезкорисним буде ознайомитися з керівництвом по ремонту та обслуговуванню вашої моделі ноутбука. Скачайте його з сайту виробника. У ньому ви знайдете всю необхідну інформацію щодо будь-яких операцій, які при бажанні зможете виконати своїми силами, не звертаючись в сервісні центри, заощадивши, таким чином, гроші.
2
Багато моделей ноутбуків припускають можливість спрощеного доступу користувача до модулів пам'яті для її нарощування або заміни. Тому часто немає відповідної необхідності розбирати весь комп'ютер, як це буває, наприклад, при чищенні вентилятора від пилу або при заміні клавіатури. Водночас у вашої моделі ноутбука можуть бути власні конструктивні особливості, тому заздалегідь ознайомтеся з порядком дій з демонтажу оперативної пам'яті в керівництві по ремонту.
3
Щоб додати в ноутбук оперативної пам'яті , виконуйте дії в наступному порядку: • Повністю вимкніть ноутбук; • Від'єднайте від нього всі підключені зовнішні пристрої, шнур, що подає харчування, і витягніть акумуляторну батарею; • Знизу ноутбука відкрутите гвинти, що фіксують кришку відсіку з оперативною пам'яттю (якщо ваша модель комп'ютера має відповідну конструкцію), і, піднявши, зніміть кришку. • Розсуньте затискачі, що тримають планку оперативної пам'яті у відповідному слоті, і акуратно витягніть модуль пам'яті . • Зберіть ноутбук з новою планкою оперативної пам'яті у зворотній послідовності.
Один з найшвидших способів поліпшення продуктивності мобільного комп'ютера - збільшення обсягу оперативної пам'яті. Для правильного вибору і установки плат ОЗУ потрібно враховувати кілька факторів.
Вам знадобиться
  • Програма Speccy.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму Speccy. Скористайтеся для цього сайтом розробників утиліти www.piriform.com. Перезавантажте комп'ютер після інсталяції програми. Дана програма допоможе вам зібрати всю необхідну інформацію, що стосується оперативної пам'яті даного ноутбука.
2
Запустіть Speccy і перейдіть в меню «Оперативна пам'ять». Знайдіть поля «Кількість слотів пам'яті » і «Вільно слотів пам'яті ». Виходячи з даних, відображених в цих пунктах, з'ясуйте необхідну кількість нових модулів. Зазвичай в ноутбука х присутні два роз'єми для підключення плат ОЗУ.
3
Якщо ви хочете додати модуль пам'яті , то з'ясуєте характеристики використовуваної плати. Пам'ятайте про те, що новий модуль ОЗП не повинен бути «слабкіше» вже встановленого. Це призведе до зниження продуктивності старої планки пам'яті . В даному випадку необхідно звернути увагу не на обсяг плати, а на тактову частоту її роботи.
4
Якщо ж ви вирішили повністю замінити плати пам'яті , то просто придбайте дві або три (залежить від кількості портів) однакові планки. Пам'ятайте про те, що установка ідентичних модулів в парні слоти підвищує продуктивність ОЗУ.
5
Вимкніть мобільний комп'ютер. Обов'язково відключіть блок живлення від пристрою або від мережі змінного струму. Переверніть ноутбук і відкрутіть шурупи, притискуючу кришку відсіку, в якому розташовані модулі оперативної пам'яті . Зніміть цю кришку. Вийміть старі плати і встановіть нові. Переконайтеся в тому, що пристрої щільно закріплені за допомогою спеціальних засувок.
6
Закрийте кришку і закрутіть шурупи. Увімкніть мобільний комп'ютер і запустіть програму Speccy після завантаження Windows. Переконайтеся в тому, що нові модулі пам'яті визначені системою і працюють справно. Скористайтеся програмою MemTest для перевірки стабільності роботи плат ОЗУ.