Як вибрати струни для акустичної гітари. Які струни вибрати для акустичної гітари.

Підібрати струни досить складно, адже ви не можете перевірити їх звучання перед покупкою, щоб вибрати собі найбільш підходящі. Тому, якщо перед вами встала проблема покупки струн, то для початку бажано запитати поради у знайомих, які мають досвід в даному питанні. Отже, для того щоб правильно підібрати струни для акустичної гітари, ви можете скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
Спершу необхідно визначитися з товщиною струн. Тонкі струни підходять для новачків, їх легше затискати, але при цьому у вас не вийде добитися гучного і щільного звуку. Також одним з недоліків тонких струн є те, що за рахунок слабкого натягу вони можуть деренчати. Щоб отримати сильний і дзвінкий звук - купуйте більш товсті струни . Але пам'ятайте про те, що для якісної гри на таких струнах ви повинні добре натренувати пальці лівої руки.
2
Стандартно товщина першої струни в різних комплектах варіюється в межі від 0.008 "до 0.013". Номер комплекту показує товщину першої струни .
3
Крім того вам необхідно визначитися з типом обмотки (канителі) струн. Найпоширеніший вид обмотки струн для акустичної гітари - мідь. Іноді обмотка струн покривається сріблом, але це ніяк не впливає на звук, а позначається лише на естетичних якостях: струни , вкриті сріблом, не залишають темних слідів на пальцях, чудово виглядають і не тьмяніють з часом. Струни з обмоткою з латуні або фосфорної бронзи більш довговічні і відрізняються за звучанням від мідних. Форма обмотки буває двох видів: • Кругла обмотка має яскраве, дзвінке звучання, особливо протягом перших годин. • Плоска обмотка - матове, приглушене звучання.
4
Перші дві струни завжди виготовляються без обмотки, а три басових - завжди обвиваються. В різних комплектах третя струна може бути з обвивка і без неї. Обвита третя струна має більш красиве звучання, але в теж час вона менш довговічна і часто через неї доводиться міняти весь комплект.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RqN3qZG1VbU
Звучання гітари в чому залежить від того, які струни на ній натягнуті і наскільки вони підходять до самої гітарі, а також до вашої манери гри. Найчастіше зустрічаються у продажу металеві струни різних видів, а також нейлонові.
Інструкція
1
Вирішіть, який тембр звучання гітари вам більше подобається, а також яку музику ви збираєтеся грати. Якщо ви віддаєте перевагу м'який глибокий звук і у вас є для цього відповідний інструмент, зупиніть свій вибір на синтетичних струнах. Для гітари зі знімним грифом більше підійдуть металеві струни .
2
Оцініть можливості і розміри своєї гітари. Для більшого інструменту, якщо ви хочете отримати сильний красивий звук, краще взяти струни на сталевий основі №10 або 11. Правда, при цьому необхідно враховувати, що у новачка на пальцях лівої руки при грі на таких струнах утворюються мозолі. Для гітар середнього розміру вибирайте сталеві струни №9 або 10. Такі струни можна використовувати і на великих гітарах, збільшивши висоту їх постановки над грифом. Зробити це можна двома способами. Якщо у вас гітара з уклеєним грифом, збільшити висоту струн за рахунок нижнього поріжка. Висота струн на гітарах з рухомим грифом регулюється за допомогою гвинта.
3
Вирішіть, який тип обмотки вам більше підходить. Обмотку роблять з міді і різних її сплавів, вона може бути посрібленою. Найбільш довговічні струни з латунної обмоткою. Вони ж і найбільш дзвінкі. Зверніть увагу і на тип обмотки. Якщо вам потрібен соковитий яскравий звук, візьміть струни з круглою обмоткою. Якщо ви віддаєте перевагу більш камерне звучання, тоді більше підійде плоска обмотка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cuPTGFvqMXc
Зверніть увагу
Струни продаються окремо і в комплектах. Якщо ви берете комплект, пам'ятайте про те, що його номер визначається товщиною першої струни. Чим більше номер - тим товщі струни. Перша струна буває від 0,008 до 0,013 дюймів завтовшки. Третя струна в комплекті може бути з обмоткою і без неї. Струна з обмоткою звучить яскравіше, але вона менш довговічна. Перші дві струни завжди робляться без обмотки, а три (або чотири у семиструнної гітари) басові - завжди з обмоткою. Якщо у вас прийшла в непридатність одна струна і ви не хочете купувати комплект, намагайтеся вибрати струну того ж типу, що й інші. Завжди налаштовуйте струни по камертону. Перетяжка настільки ж шкідлива для звуку, як і недостатньо натягнуті струни. Якщо ви натягнули струни і налаштували їх по камертону, але якась із них зачіпає один з порожків - підпиляєте поріжок напилком. Це зазвичай буває з новими гітарами масового випуску.
Корисна порада
Вибираючи струни, не слухайте знайомих, навіть якщо вони добре грають на гітарі. У кожного - своя гітара, і струни, мають чудовий звук на одному інструменті, можуть абсолютно не підійти до іншого. Те ж саме стосується манери гри. Не надто покладайтеся і на поради продавця. Не варто натягувати на просту фанерну гітару нейлонові струни. Вони звучатимуть глухо. Нейлонові струни - атрибут класичної гітари. Втім, якщо ви тільки починаєте грати, можете взяти і їх, оскільки вчитися на них легше. Чи не акцентуйте увагу на ціні. Дорогі фірмові струни можуть не підійти до вашої гітарі.