Як спілкуватися з підлітком. Як навчити разговаріввать голосніше.

Підліток. ... Вже не маленька дитина, але ще не доросла людина. Вибухові, некеровані, неврівноважені - це все про них, про підлітків. Ласкавий і уважний син раптом на очах своїх батьків перетворюється на колючого циніка.

Таке перетворення викликає розгубленість у близьких людей. Батьків лякає навмисна грубість підлітків, вони не знають, як правильно спілкуватися з підлітком, як реагувати на їх викликають і шокуючі витівки. Необхідно розуміти, що грубість підлітка - це своєрідна реакція захисту, що дозволяє йому приховати свої слабкі сторони, подолати сором'язливість і ніяковість. Батьки в цей непростий період повинні запастися незвичайним терпінням і проявити чудеса мудрості. Щоб зберегти щирий діалог з дитиною, треба постаратися почути його. Адже самий уразливий, ранимий і беззахисний член вашої родини - це ваш власний дитина-підліток. Як правильно спілкуватися з підлітком, якщо здається, що всі сили батьків просто під кінець?

  • Проведіть уявну межу між своїми емоціями і словами для збереження діалогу і миру в родині.
  • Проявіть витримку і не відповідайте на грубість підлітка батьківської грубістю, не переходьте на крик і не допускайте рукоприкладства по відношенню до підлітка.
  • Але хамство і грубість підлітка не повинні сприйматися батьками як належне. Він повинен чітко розуміти, що позбавлення його кишенькових грошей або заборона на відвідування дискотеки - прямий наслідок його недозволенного відношення до дорослим. В іншому випадку його образлива поведінка буде здаватися йому нормою.
  • Якщо при спілкуванні з вами дитина поводиться зухвало, то запропонуйте йому перенести розмову на більш пізні терміни. Дайте дитині заспокоїтися, охолонути і подумати над своєю поведінкою. У вас також з'являться вільні хвилини, щоб осмислено підготуватися до майбутньої бесіді.
  • Батькам зовсім не варто переходити на молодіжний сленг, щоб завоювати авторитет у своєї дитини. Легкоуразливі підліток може угледіти в цьому спроби образи, глузування. А наслідки реакції підлітка передбачити неможливо.

Важкий підлітковий період пройде, як і все проходить в цьому світі. Найважливіше для батьків - зуміти зберегти теплі і довірчі відносини з дитиною-підлітком, який в дуже незабаром стане дорослим.

Спілкування з підлітками має безліч особливостей. Щоб допомогти дитині в такому віці розвиватися в правильному напрямку, необхідно починати враховувати його інтереси, а також внести деякі зміни в власну поведінку.

Очікування

Діти в підлітковому віці багатьом здаються вже досить дорослими людьми, деякі очікують від них розважливості, відповідальності і продуманості власних дій. Однак це порожні очікування. Мозок переважної числа дітей у цьому віці проходить критичну стадію свого розвитку, дитина в цей період потребує підтримки від дорослих і не готовий діяти повністю самостійно. Ваша задача, як дорослої людини - допомогти йому пережити цей час. Не чекайте від підлітка зайвої відповідальності, не змушуйте його бути дорослим. Ослабьте контроль і дозвольте їм бути дітьми.

Страхи і підозри

Страх є природним супутником більшості підлітків. Одні бояться вчителів, інші - своїх однолітків, треті - несхвальних відгуків з боку і т.д. Не ставайте для дитини додатковим джерелом страху, зробіть так, щоб поряд з вами він почував себе захищеним, створіть йому відповідну атмосферу. Всякий раз, коли ви бачите дитину в такому віці, ви повинні випромінювати позитивну енергію і викликати тим самим довіру до себе. Не завантажуйте його питаннями і не влаштовуйте допитів, не належите до нього з зайвим підозрою.

Емпатія

Підлітки вкрай потребують співпереживанні і підтримці з боку, вони постійно перебувають у пошуку людей, з якими можна поділитися тим, через що вони проходять. У такій емпатії потребують багато, але у підлітків ця потреба виражена особливо сильно. Спілкуючись з підлітком, дивіться йому прямо в очі, уважно слухайте, що він говорить, і проявляйте щирий інтерес. Підлітки рідко потребують сторонньої допомоги для вирішення проблем, їм потрібен уважний слухач, який готовий підтримати їх. Таким чином, щоб встановити контакт з підлітком, будьте готові надати йому емоційну підтримку і співпереживати його почуттям.

Боротьба і суперництво

В підлітковому віці діти шукають спосіб проявити себе, вони постійно змагаються зі своїми однолітками, доводять правоту в спілкуванні з учителями та батьками. Таке ставлення може виявлятися в спілкуванні з кожною людиною. Щоб знайти спільну мову з підлітком, необхідно відмовитися від боротьби з ним. Таке спілкування буде на багато більш продуктивним, воно буде позбавлене безлічі безглуздих суперечок.