Як привести дроби до спільного знаменника. Як привести дріб до знаменника.

Необхідність привести дроби до загального знаменника виникає, коли потрібно знайти їх суму або різницю. Спільний знаменник необхідний і для того, щоб порівняти дроби .
Вам знадобиться
  • Поняття чисельник і знаменника
  • Поняття кратного, суми, різниці
  • Поняття розширення дробів
Інструкція
1
Візьміть 2 дроби з різними знаменателям. Позначте їх як a/x і b/y.Вспомніте, що таке найменше спільне кратне. Це найменша число, яке ділиться на всі задані числа, в даному випадку на x і y. Позначте найменше спільне кратне для даних дробів як НОК (xy). Обчисліть його по формулеНОК (xy). = X * y
2
Обчисліть додатковий множник для кажлой дроби . Позначте додаткові множники як m і n. Додатковий множник m обчисліть для дроби a/x. Він буде дорівнює найменшого спільного кратного, поділеній на знаменник першої дроби x. m = НОК (x.y) ./x.
3
Аналогічно обчисліть значення додаткового множника для другої дроби . Він буде дорівнювати найменшого спільного кратного, поділеній на знаменник другого дроби y і обчислюється за формулою n = m = НОК (xy) ./y.
4
Помножте чисельники і знаменники обох дробів на відповідні додаткові множітелі.Вспомніте, що значення дроби не змінюється, якщо помножити чисельник і знаменник на одне і те ж число. Ви отримаєте нові дроби a * m/x * m і b * n/y * n При цьому x * m = y * n. Дробу отримали один і той же знаменник.
Зверніть увагу
Якщо вам потрібно порівняти декілька дробів з різними знаменниками, найменше спільне кратне необхідно знайти для всіх знаменників.
Корисна порада
Перед тим, як вирішувати приклади на додавання і віднімання дрбей, необхідно повторити властивості простий дробу.
Приведення дроби до найменшого знаменника називається по-іншому скороченням дроби . Якщо в результаті математичних дій у вас вийшла дріб з великими числами в чисельнику і знаменнику, перевірте, чи можна її скоротити.
Вам знадобиться
  • - знання теми прості дроби;
  • - навички арифметичного рахунки.
Інструкція
1
Для цього необхідно знайти спільну множник - число, на яке без залишку поділиться і чисельник, і знаменатель.К Приміром, у вас вийшла в підсумку розрахунків дріб: 20/50.Сразу кидається в очі, що обидві частини легко можна скоротити на 10. В результаті ви отримуєте дріб 2/5, де 5 і буде найменшим знаменником для цієї дроби .6/36 можна скоротити до 1/6; дріб 24/36 = 2/3; а для дроби 14/49 після її скорочення найменшим знаменником буде 7 (2/7).
2
Часто в результаті обчислень ви можете отримати так звану неправильну дріб, в якій чисельник представлений числом більшим, ніж знаменник. Наприклад, 154/8.Щоб привести таку дріб до найменшого знаменника, її попередньо треба змінити, перетворити в правільную.Поделіте чисельник на знаменник і виділіть цілі чісла.В результаті ви отримуєте: 154: 8 = 19, 4/8.Сократів вийшла правильну дріб при цілому числі 19, ви маєте остаточну відповідь 19 цілих і 1/2.
3
Для того щоб справити дії додавання або віднімання з простими дробами, у яких різні знаменники, всі ці дроби -слагаемие необхідно привести до найменшого спільного знаменника. Це буде число, на яке без залишку поділяться знаменники представлених дробей.Напрімер, для дробей1/9 і 2/7наіменьшім спільним знаменником є число 63.
4
А якщо ускладнити приклад третім доданком: 1/9 + 2/7 + 3/5 =, то найменший спільний знаменник представлятиме собою вже твір трьох чисел: 9 х 7 х 5 = 315.Кратное від загального знаменника і знаменника дроби помножте на її чисельник і з отриманими результатами виробляєте заплановані действія.1 х 35 + 2 х 46 + 3 х 63 = 35 + 92 + 189 = 316 - це чисельник. Дріб вийшла 316/315.Превращайте дріб в правильну і виводите результат: 1 ціла і 1/315.
Зверніть увагу
Якщо в чисельнику одиниця, то у дроби знаменник найменший, яку б велику цифру він не уявляв.