Як виїхати за кордон.

Виїхати за кордон мріють багато. Комусь погано живеться тут, і він мріє про краще життя, хтось задався метою "на людей подивитися і себе показати", хтось їде працювати або вчитися. У будь-якому випадку, навіть якщо ви просто їдете до Європи на тиждень автобусним туром, виїзд за кордон буде пов'язаний для вас з низкою проблем.

Інструкція
1

Якщо синиця в руці вам миліше, ніж журавель у небі, і ви їдете за кордон лише відпочити від щоденних праць, зверніться у туристичне агентство і попросіть оформити вам путівку в яку-небудь країну. Тут потрібно враховувати, що з одними країнами у Росії безвізовий режим, в інших віза купується на кордоні (наприклад, в аеропорту), треті вимагають особистої присутності в посольстві або консульстві, причому доведеться поклопотатися і зібрати довгий перелік документів. В залежності від цього потрібно буде вирішити, за яку кількість днів можна починати оформляти путівку: для какіех-то країн знадобиться місяць, для якихось вистачить і трьох днів.

2

Інша справа, якщо ви виїжджаєте за кордон для роботи . В цьому випадку ви будете напевно залишатися в країні довше, ніж наказує звичайна туристична віза, тобто, вам знадобиться дозвіл на проживання. Оформлення даного документа відбувається по-різному в залежності від країни перебування, але потрібно потурбуватися цим заздалегідь, щоб вже на місці не створювати ні собі, ні іншим людям проблем. Є і ще одна альтернатива: кадрові агентства та молодіжні організації, що займаються відправкою людей на роботу за кордон. Якщо ви вирішили звернутися до них, то будьте напоготові: серед них багато шахраїв - як, втім, і відповідальних, строго виконують свої зобов'язання контор.

3

Можна виїхати за кордон "дикуном", зібравшись, наприклад, в автомобільну подорож по Європі. Тут ви несете відповідальність тільки за себе. Якщо ваша мета - країни Шенгена, уважно вивчіть список документів на візу і порядок їх подачі в консульство або візовий центр. Швидше за все, вам доведеться їхати для цього до Москви або Санкт-Петербург. Найчастіше багато проблем викликає довідка про доходи: деякі країни вимагають, щоб у людини на рахунку було не менше 50 тис. рублів. Всі ці деталі потрібно з'ясувати заздалегідь.

4

Можна скористатися допомогою родичів або друзів, які живуть в іншій країні. Щоб підтвердити, що у вас буде де жити і що в разі чого у вас є в країні людина, яка надасть вам допомогу, потрібно, щоб ваші родичі або друзі оформили запрошення. Порядок оформлення скрізь свій. Швидше за все, родичам, як і вам, доведеться неабияк потрудитися, оскільки подолати всі візові формальності не так вже й просто.

5

Поцікавтеся в інтернеті таким модним нині рухом, як дауншифтинг. Дауншифтерами називають людей, які виїжджають на постійне місце проживання в інші країни без прив'язки до постійного місця роботи або навчання. Таким чином, люди отримують можливість працювати і жити, керуючись лише своїми інтересами. Часто вони їдуть разом з дітьми і подорожують з країни в країну. Схема приблизно така: людина вибирає країну, куди можна в'їхати по туристичній візі, простий в отриманні, і продовжити своє перебування в країні вже на місці. Працюють люди зазвичай в інтернеті, отримуючи оплату за допомогою електронних платіжних систем. Як зняти житло, як подружитися з місцевими, як і куди можна поїхати, як віддати дитину в школу - варіантів стільки ж, скільки і країн.