Як навчити дитину читати. Як вчити читати дітей 4-5 років.

Багато батьків скаржаться на небажання дитини-першокласника читати. Діти відмовляються від цікавого спілкування зі світом книг, адже навколо так багато інших захоплюючих занять. Але є способи показати дитині, яким цікавим можуть бути розповіді та казки. І важливо не тільки навчити дитину читати, але і зробити так, щоб він полюбив літературу.
1
Діти відвертаються від книг з багатьох причин. Одна з них полягає в тому, що батьки, мало приділяючи часу своїм малюкам, так і не прищепили їм любов до звуків, слів, історіям. Деякі з молодих батьків вважають, що навчити дитину читати повинні в школі. Але в перший клас приходять діти з різною підготовкою. І той, хто зовсім не знає абетки, почуватиметься незатишно серед однокласників, яким прочитати на прохання вчителя фразу не складає труднощів.
2
Психологи рекомендують починати вчити дитину читати у віці 4-5 років. У цей період діти вже говорять, і їм ще дуже цікаво, як правильно вимовляти слова. Малюк може з задоволенням імітувати звуки, запам'ятовувати цілі фрази і розрізняти букви в мові. Дорослим важливо не упустити момент, направити дитину, підігріти інтерес до книг і почати вчити читати.
3
Діти з задоволенням роблять тільки те, що їм цікаво. У віці 4-5 років вони, наприклад, вони багато і з захопленням грають. З урахуванням цієї особливості і слід вибудувати навчання.
4
Весь процес можна розбити на кілька етапів: - Грайте з дитиною в звукові ігри, виділяючи при цьому конкретні звуки. Просіть його зобразити, як гуде паровоз, як дзижчить оса. Грайте з малюком у гру «Магазин». Попросіть розплатитися першими звуками слова, що позначає предмет, який йому понравілся.- Вчіть малюка визначати, з яких звуків складаються короткі слова, виділяти наголос. Поясніть різницю між твердими і м'якими приголосними. Попросіть малюка «покликати» іграшки, які знаходяться в іншій кімнаті, потягуючи самі «гучні» ударні звуки в словах, які їх називають-Навчіть дитину виділяти звуки в слові, поміщаючи їх в «будиночки» - намальовані квадратики. Після того, як дитина правильно вимовить звук, закрийте квадратик фішкою і переходите до следующему.- Познайомте малюка з буквами за допомогою азбуки, кубиків, лото і букваря.- Навчіть дитину з'єднувати букви в склади, а потім і в слова.
5
Внаслідок регулярного виконання цих вправ незабаром дитина читатиме слова, словосполучення, а потім цілі речення і невеликі тексти. Щоб йому було цікаво і легко вчитися читати, необхідно дотримуватися черговість етапів. Не квапте малюка, враховуйте особливості його характеру. Не критикуйте і частіше хваліть його за успіхи.
6
Тепер, знаючи, як навчити дитину читати, підійдіть до цієї справи відповідально і серйозно. Рухайтеся разом з ним поступово вперед, і через деякий час малюк обрадує вас своїми першими самостійно прочитаними фразами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qP5nxeV_pN8
Багато батьків стикаються з небажанням дитини є швидко. Малюк може довго колупатися в тарілці, явно уникаючи неприємної процедури. Для того, щоб дитина навчилася їсти швидко, вам потрібно перетворити його сніданки, обіди та вечері з обов'язкових справ у цікаві пригоди.
Інструкція
1
З'ясуйте смакові уподобання дитини і проконсультуйтеся з дієтологом. Часто діти не бажають швидко є, тому що просто не люблять те, чим їх напихають батьки. Припустимо, дитина ненавидить кашу, але легко погоджується на макарони. Складіть список страв, які підійдуть дитині і за складом необхідних речовин, і за смаковими уподобаннями. І тоді ви наполовину вирішите свою проблему.
2
Привчайте дитини до столового етикету. Часом дітям нелегко впоратися самостійно з виделкою або тим більше з виделкою і ножем. Або навчіть чадо є різними приладами, або дайте можливість є тим, до чого воно звикло, але тоді не сваріть його за його вибір. Це теж може прискорити процес поїдання їжі.
3
Перетворіть їжу в цікаву пригоду. Можна купити набір красивих тарілок і попросити з'їсти все, щоб побачити малюнок. Якщо у вас двоє дітей, можете спробувати влаштувати змагання - їжа на швидкість. Головне, стежте, щоб вони не перестаралися і не подавилися. Ще одним хорошим способом є їжа перед цікавою телепередачею або мультфільмом. Накрийте стіл за 15-20 хвилин до початку мультика і попросіть його встигнути доїсти, поки не почнеться розвага.
4
Дозволяйте дитині їсти в різному темпі. Все має бути в міру. Не обов'язково їсти швидко завжди. Наприклад, у вихідні або ввечері за вечерею, коли не треба збиратися в школу або дитячий сад, цілком можна посидіти за столом довше. Поспілкуватися, не поспішаючи поїсти. Дитина повинна розуміти, що повільне поїдання їжі - не недолік, не щось заборонене і привабливе. Це просто один з варіантів поведінки, який варто використовувати не завжди, а коли є час. Чим расслабленнее він підійде до питання, тим швидше навчиться першим з'їдати все, що йому поклали в тарілку.