Як вибрати правильно плеєр. Як вибрати навушники для плеєра.

Mp3- плеєр став невід'ємною частиною життя сучасних молодих людей. Багато давно вже не чули звуків міста і насилу уявляють собі прогулянку або поїздку без улюбленої музики, яка звучить з навушників. Але далеко не всі знають, як вибрати правильно плеєр . У всіх людей свої потреби в плані музики і пристроїв, призначених для її відтворення. І вибирати mp3- плеєр потрібно саме виходячи з особистих потреб, а не слідуючи моді чи керуючись якимись іншими причинами.
Вам знадобиться
  • доступ в інтернет
Інструкція
1
Визначтеся з потребами. Якщо ви плануєте використовувати плеєр тільки для прослуховування музики, то найрозумніше придбати маленьке компактне пристрій. Можливо, в ньому навіть може відсутні дисплей. Як правило, акумулятори у таких плеєр ов працюють довше.
2
Якщо серед функцій плеєр а вам необхідний цілий ряд можливостей (читання електронних книг або перегляд відео), то без екрану вам не обійтися. Рекомендована діагональ дисплея у плеєр а - 4,5-7 дюймів. Цього цілком достатньо як для легкого читання, не напружує очі, так і для перегляду відео.
3
З'ясуйте, які формати повинен відтворювати ваш майбутній плеєр . І мова йде не тільки про форматах відео. Багато меломанів уже давно зрозуміли, що найбільш популярний формат сучасних звукових файлів (mp3) далекий від досконалості. Зараз багато плеєр и підтримують формат, що стала альтернативою застарілим CD дискам. Цей формат називається flac. Тобто для прослуховування музики високої якості, придбайте плеєр з підтримкою даного формату.
4
Визначтеся з фірмою. Тут все набагато складніше. Якщо у вас достатньо коштів, то придбайте ipod. Лінійка плеєр ов цієї фірми задовольнить будь-які потреби. Але не варто зациклюватися на цьому бренді. Є і дешевші плеєр и, мало чим поступаються пристроям фірми Apple. Прикладом може послужити продукція фірм Sony, Ritmix і iRiver.
Сучасні навушники є не тільки засобом для прослуховування музики, а й стильним атрибутом, який дозволить людині виділитися з натовпу. Варто розібратися, які ж навушники правильно вибрати для плеєра.

Форма навушників

На ринку представлені навушники трьох основних типів, це вкладиші, накладні навушники і навушники мониторного типу. Перший тип є найпопулярнішим і поширеним. Це пов'язано з їх відносною дешевизною, мініатюрністю і простотою експлуатації. Але їм властиві такі мінуси, як надмірне тиск на барабанну перетинку, ізоляція від звуків зовнішнього середовища і швидкий знос самих навушників. Не можна вибирати навушники-вкладиші з низькою вартістю (їх ціна може бути і 50 рублів), інакше ніякого задоволення від звуку їх власник не отримає. Навушники накладного типу є більш зручними і нешкідливими для вух. Це пов'язано, по-перше, зі збільшеним розміром мембрани, що робить звук більш якісним. Також ці навушники більш стійкі до зношування, а сама конструкція дозволяє почасти чути звуки навколишнього середовища, завдяки чому звук самих навушників стає чистішим. Проте їх вартість може значно перевищувати ціну вкладишів.
Варто уникати навушників із занадто довгим кабелем. Якщо він буде занадто довгим, то це позначиться на гучності і якості звуку. Оптимальною буде довжина від 1,2 до 1,5 метрів.
Найменш поширений моніторний тип навушників. Вони відрізняються підвищеною якістю звуку. Їх ціна значно більше, ніж у навушників перших двох типів, вони користуються попитом у людей музичних професій або меломанів з грошима.

Технічні характеристики

Будь-які навушники, незалежно від своєї форми, володіють певними параметрами. По-перше, це їх частотна характеристика. Вона вимірюється в герцах і кілогерцах (Гц і кГц відповідно). Навушники середньої якості видають звук в діапазоні частот від 20 до 20000 кГц. Чим вище даний параметр, тим більше високі тони вони будуть відтворювати (наприклад, звук скрипки). Тим нижче частотний межа, тим більше басистим буде звук навушників. Самий котируваний параметр навушників - це їх чутливість. Чим вона вища, тим звук буде голосніше. Однак не варто зловживати гучністю, адже це дуже шкодить здоров'ю вух. Оптимальною буде чутливість в 100 Дб або трішки вище. Досить спірне параметр - це опір, що вимірюється в Омах. Він споріднений параметру чутливості. Чим вище опір навушників, тим тихіше буде звук, і навпаки. Однак покупка навушників з високим опором може компенсувати високу потужність і гучність плеєра, і навпаки - чим більше тихий плеєр у покупця, тим пильніше він повинен дивитися на навушники з низьким опором.
При виборі навушників варто звернути увагу на якість обмотки кабелю. Чим вона товща, тим вище їх стійкість до зношування. Деякі моделі навушників володіють обмоткою з прогумованої тканини.
Самим навушників властива своя максимальна потужність, яку вони готові отримувати від плеєра. Їхня вихідна потужність повинна або збігатися, або бути трішки нижче, ніж потужність плеєра. В іншому випадку він буде швидше розряджатися.

Вибір марки навушників

Серед виробників даних пристроїв дуже щільна конкуренція. Вибирати навушники потрібно таких іменитих брендів, як Philips, Panasonic, AKG, Audio-Technica, Beyerdynamic, Koss, Sennheiser, Sony, Pioneer, Technics, GRADO. Найдемократичнішими цінами відрізняються Phillips, Koss і Sony.