Як стати космонавтом.

В дитинстві мало не кожна дитина мріє стати космонавтом. З часом цю мрію замінюють інші, більш приземлені.

Багато хто мріє вже не про космос, а про депутатському кріслі або директорської посади. Але в глибині душі все ще живе старе дитяче бажання полетіти до зірок, і розставання з ним, перш за все, пов'язано з тим, що кожен знає, що потрапити в космос у нього просто не вийде - аж надто це важко! Адже на орбіті за всю історію побувало всього-на-всього 532 особи. Втім, стати п'ятсот тридцять третій, звичайно, дуже важко, але все-таки можливо. Адже космонавти - це навіть не сама рідкісна професія. Наприклад, американських президентів було значно менше - всього 44.

Так що ж потрібно для того, щоб стати космонавтом? Щоб отримати це почесне звання, потрібно дотримати дві категорії вимог, перша з яких пов'язана з фізичною і психологічною підготовкою, а друга - виключно кар'єрна.

Отже, перш за все, для польотів в космос потрібна бездоганна фізична форма. Її доведеться перевіряти і підтверджувати в найсуворіших умовах, виконуючи найскладніші завдання. Але й цього мало! Космонавт повинен почати підготовку у віці строго від 27 до 30 років. Настільки ж важливим є зростання і вага майбутнього підкорювача космосу. Тут перевага буде у тих, чий зріст не перевищує 175 сантиметрів, а вага становить 75 кілограм. Логіка таких параметрів достатньо проста: космічні кораблі і космічні станції не відрізняються значним розміром, в космосі потрібно строго економити вільний простір. Так що огрядним людям в невагомості, на жаль, робити поки що нічого. Психологічно майбутній космонавт також повинен бути абсолютно здоровий. Ніяких психічних відхилень бути просто не повинно - приховані фобії і слабкості знаходять за допомогою спеціальних тестів. Так, наприклад, в ході однієї з перевірок кандидата в космонавти залишають на цілих п'ять днів абсолютно одного в закритому просторі - при цьому випробуваний повинен весь час пильнувати. Однак і це ще не все. Людина, що бажає йти стопами Гагаріна, повинен володіти цілим рядом необхідних для кожного космонавта властивостей: він повинен бути готовий взяти на себе відповідальність, володіти сильними лідерськими якостями, вміти швидко пристосовуватися до нових умов і уживатися в будь-якому колективі. Крім того, в невагомості необхідні сильні переконання, і вкрай бажана здатність до самоаналізу, так як кабінети психологів на орбітальних станціях, зрозуміло, відсутні.

Що ж стосується кар'єрних вимог, то кандидат в космонавти повинен служити у військово- повітряних військах, бути льотчиком військової авіації і мати як мінімум 350 годин нальоту і, щонайменше, 160 стрибків з парашутом. І, природно, репутація космонавта повинна бути бездоганна! Ніяких судимостей, ніяких нарікань в особовій справі. Бажано (але не обов'язково), щоб кандидат на політ в космос вже був одружений, а ось зайва любвеобильность у відносинах з протилежною статтю цілком може стати приводом для виключення зі списку претендентів.

Втім, якщо боїтеся, що не зумієте пройти найжорсткіший конкурс в світі, або по якомусь параметру вже не зможете потрапити на орбіту через «парадні двері», то завжди потрібно пам'ятати про цілком легальний «чорний хід». В космос летять не тільки космонавти, але й космічні туристи! От тільки, щоб стати космічним туристом, вам знадобиться не тільки міцне здоров'я, а й така трохи, як 25 мільйонів доларів.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=imGwUpILb5U