Як розвивати дитину.

Більшість батьків хочуть, щоб їхній малюк виріс розумним і розвиненим, але не всі знають, як правильно розвивати дитину. Ось кілька порад психологів, вихователів і досвідчених батьків, які допоможуть виростити вам гармонійну, творчу особистість.
  1. Порада перша: не чекайте, що дитячий сад або школа виростять з вашої дитини вундеркінда, займайтеся з ним самі. Зараз у продажу є багато різних розвиваючих посібників для дітей і педагогічних книг для батьків, написаних доступним, популярним мовою. В них можна почерпнути необхідні знання та навчитися різним методикам раннього і подальшого вікового розвитку.
  2. Порада друга: будьте уважні до здоров'я дитини. Всім відомо, що в здоровому тілі живе здоровий дух, тому всі проблеми зі здоров'ям малюка намагайтеся вирішувати відразу. Проходьте вчасно необхідні обстеження, адже погана пам'ять і розсіяна увага дитини можуть бути наслідком неврологічних та інших проблем організму. Якщо ваша дитина до 5 років погано або неправильно вимовляє деякі звуки, своєчасно зверніться до логопеда. Це допоможе уникнути проблем з дисграфией в школі.
  3. Порада третя: заохочуйте творчі починання малюка, навіть якщо вони додадуть вам зайвої прибирання. Зараз у продажу є багато прекрасних наборів для творчості, за допомогою яких легко розвивати дитину і вчити його як простим, так і складним навичкам.
  4. Порада четверта: розвивайте в дитині не тільки розумові та творчі здібності, а й працьовитість, посидючість, вчіть його доводити кожне розпочату справу до кінця. Без цих важливих якостей знання не принесуть успіху і користі, більше того, дитина не зможе оволодіти необхідними вміннями.
  5. Порада п'ята: читайте дитині книги, вони розвивають фантазію, допитливість і розум. А от телевізор і комп'ютер краще обмежити. Невропатологи взагалі настійно радять не показувати мультики і фільми дітям до 3-х років. Окулісти також просять батьків обмежити час перебування дитини перед екраном до 30-20 хвилин в день.
  6. Рада шостий: правильно підбирайте іграшки для малюка. Їх не повинно бути занадто багато. Серед них мають бути розвиваючі та функціональні для рольових ігор.
  7. Порада сьома: найголовніша умова повноцінного розвитку дитини - це безумовна, ніжна і уважна любов батьків. Тому не скупіться на похвали, знаки уваги і не шкодуйте сил і часу на свого малюка, все це сторицею повернеться до вас.
Кожна мама хоче, щоб її малюк був самим красивим, розумним, талановитим і вихованим. Щоб всього цього досягти, природно, необхідно гарненько попрацювати. Починати розвивати дитини можна вже в утробі матері . Саме зі своєї внутрішньоутробного життя крихітка виносить досить-таки великий досвід почуттів, емоцій і відчуттів, які й стануть його початковими знаннями в навколишньому світі.
Інструкція
1
Поки малюк перебуває в утробі матері , з ним потрібно частіше розмовляти, причому робити це можна в будь-якому місці, в будь-який час, в будь-якій ситуації. Дитина в утробі все чує і багато чого розуміє. Нерідко, під час розмови зі своїм, ще не народженим дитиною, жінка може помітити, що малюк відповідає їй, здійснюючи поштовхи.
2
Взаємодія з дитиною в утробі матері може здійснюватися не тільки голосом, а й поплескуваннями, поглаживаниями, постукуваннями жінки за своїм животику. Такі дії також розвивають у малюка навички спілкування.
3
Щоб полегшити процес навчання іноземної мови маленького дитини , починати тренування з малюком можна ще тоді, коли він перебуває в утробі матері . Вагітна жінка може або читати іноземну літературу, або почати вивчення нового іноземної мови. Природно, дитина не зрозуміє сенсу вимовлених іноземною мовою фраз, але звукові імпульси, здатні проникнути вглиб людського мозку, залишать слід в пам'яті малюка. Діти, які чують іноземну мову з самого раннього віку, легше навчаються іноземним мовам в школі чи дитячому садку.
4
Але мама може допомогти своєму, ще не народженої, малюкові не тільки з раннім вивченням іноземних мов, але і з формуванням у нього відмінного музичного слуху. Для цього вагітній жінці достатньо слухати правильну музику, наприклад, класичну: Шопена, Чайковського, Моцарта. А ось твори Брамса відрізняються підвищеною тривожністю, тому їх в період вагітності краще не слухати. Науково доведено, що нотки почутою малюком музики, торкаючись нервових клітин, закріплюються в правій півкулі мозку, готуючись, тим самим, до використання їх в майбутньому житті дитини .
5
Гуляючи на свіжому повітрі і розповідаючи своєму, ще не народженої, малюкові про все, що трапляється на її шляху, вагітна жінка також розвиває крихітку. Чим цікавіше мама розповідатиме про навколишній світ, тим швидше маля сам захоче побачити його своїми оченятами.
6
Дуже важливо для розвитку ще не народженої дитини мамине душевний спокій. Щоб дитина була більш стрессоустойчів після свого народження, потрібно оберігати малюка від різних хвилювань і переживань ще до появи його на світло. Майбутній мамі слід більше відпочивати, по можливості, не зустрічатися з дратівливими її людьми, забути про всі шкідливі звички і виключити з щоденної програми перегляд бойовиків і жахів.
7
Кожну секунду свого знаходження в маминому животі малюк отримує нові враження. Саме вони і формують його як особистість, накладаючи незгладимий відбиток на всю його подальше життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QwFndjbd1js