Як дати дитині своє прізвище. Як дати своє прізвище дитини.

ПІБ даються дитині при реєстрації факту її народження та отримання в органах РАЦС свідоцтва про народження. Прізвище можна давати матері або батька дитини. Подається спільна заява про присвоєння прізвища. Якщо мати дитини реєструє дитину без батька і в графі батько ставить прочерк, то достатньо її заяви.
Вам знадобиться
  • -Заяву в органи РАЦС
  • -Нотаріальне дозвіл матері або батька, в залежності від того хто подає заяву
  • -Паспорт
  • -Свідоцтво про народження дитини
  • -рішення суду, якщо один з батьків або єдиний батько не згодні змінити дитині прізвище дитини.
Інструкція
1
Жінка, яка отримує статус матері - одиночки реєструє дитину на своє прізвище. Для зміни прізвища неповнолітньому дитині , потрібно подати заяву до органів РАЦС за місцем реєстрації факту народження або за місцем проживання. Заява має бути подана матір'ю дитини і людини бажаючого встановити батьківство і переписати дитини на своє прізвище.
2
В заяві вказують прізвище, яку необхідно привласнити дитині після зміни і причини, які спонукали це зробити.
3
Додатково матір представляє нотаріальний дозвіл на вчинення даної дії.
4
Якщо мати дитини проти зміни прізвища, а батько бажає встановити батьківство і записати в документах дитини своє прізвище, то йому потрібно звернутися із заявою до суду і пройти ДНК - експертизу на встановлення батьківства. Тільки після рішення суду дитині можуть змінити прізвище.
5
Після розлучення з чоловіком мати дитини може переписати його на своє прізвище тільки після рішення суду, якщо батько дитини не позбавлений батьківських прав і справно виконує свої батьківські обов'язки, наприклад, платить аліменти. Тому що змінити прізвище неповнолітньому дитині можна тільки з обопільної згоди обох батьків.
Рішення дати своє прізвище дитині приймається в деяких випадках - при народженні малюка, встановлення батьківства, зміну документів, усиновленні. В кожному випадку необхідно пройти стандартну процедуру реєстрації та прийняти рішення про вибір прізвища.
Інструкція