Як викроїти сваг. Як розкроїти сваг відео.

Сваг - це найбільш традиційна модель м'якого ламбрекену - смуги з тканини, що закриває карниз. Ламбрекен з гірлянди свага надає оформленню вікна урочистий і в той же час витончений вид.
Вам знадобиться
  • Монтажна планка
  • Тканина для шаблону (вуаль)
  • Папір для викрійки
  • Нитки,
  • Ножиці
  • Мел
  • Булавки
  • Основна тканина
Інструкція
1
Процес створення викрійки свага починається з покупки робочого матеріалу для побудови шаблону. З вуалі ви зробите пробну модель, на якій будете формувати складки. Після цього ви зможете перенести остаточний варіант на тканину, з якої плануєте шити.
2
Основа викрійки рівностороннього свага це рівнобедрена трапеція. Вам потрібно накреслити половину трапеції. Виміряйте висоту майбутнього свага. Ламбрекени на вікнах в типових квартирах рідко шиють заввишки більше 50 і менше 30 см. Візьмемо приблизну висоту 45 см. Так як сваг це півкруг з чітко закладеними складками, цю висоту ми множимо на коефіцієнт складок, який дорівнює трьом. Отже, 45 см х 3 = 135 см. Це висота нашої трапеції.
3
Наступна величина це половина верхнього перекід, або? верхньої сторони трапеції. Подивіться на своє вікно, уявіть скільки свага вам потрібно, щоб оформити його, і яким приблизно має бути відстань між складками у кожного свага. При висоті свага 45-50 см, найбільш органічною виглядає ширина верхнього перекід рівна 30 см. Отже, АБ = 30 см.
4
Наступна точка на викрійці це глибина першої складки. Цю величину теж беруть довільно, вона дорівнює 5-7 см. Позначте на кресленні точку А1. Тепер потрібно зрушити загальну висоту свага на глибину першої складки. Поставте крапку В1.
5
Потім визначте довжину провисання свага. Візьміть шнур і змоделюйте за допомогою нього свисание нижнього краю свага. Для цього просто закріпіть кінці шнура на монтажній планці. Найглибша точка провиса шнура повинна дорівнювати 45см. Не забувайте, ви самі моделюєте сваг, і робите це у відповідність зі своїм смаком. Виміряйте довжину шнура, яка звисала між двома шпильками. Поділіть її навпіл.
6
Проведіть з точки В перпендикуляр. Відкладіть на ньому відрізок, рівний половині довжини шнура, і ви отримаєте точку Г. З'єднайте точки В1 і Г плавної напівкруглої лінією. Ви отримали на кресленні 4 основні точки, що формують майбутню викрійку: А1, В1, Г, Б. З'єднайте точки Б і Г. Перед вами половина паперової викрійки.
7
Для того щоб сваг добре драпірувався, його викроюють по косій. Складіть куплений відріз вуалі під кутом 45 градусів. Приколіть викрійку, розташовуючи відрізок А1В1 по згину тканини. Додайте 1 - 1,5 см на шви і викроїте потрібну деталь. Позначте на тканині середину викрійки.
8
Зробіть мітку на монтажній планці. Проведіть перпендикулярно вниз пряму лінію. З цієї лінії ви будете орієнтувати середину свага, щоб не було перекосов.Закрепіте на монтажній планці верхній перекід трьома шпильками, поєднуючи середину з відміткою на монтажній планці. Крайні булавки застроміть, відступивши на 7-9 см від краю тканини. Закладіть першу складку і закріпіть її шпильками з двох сторін. Вирівняйте складку руками, зверніть увагу, щоб середина складки перебувала точно над вертикальною лінією, що ви провели. Таким же чином закладіть складки по всій довжині плеча, скріплюючи їх шпильками. Орієнтовна глибина кожної складки - 5-7 см. Намагайтеся, щоб складки були рівні між собою.
9
Відступивши на пару кроків, визначте, яке плече у вас вийшло краще. Прошийте дрібними стібками складки на ньому відразу за булавками. Відступивши від шва на 2 - 2,5 см зріжте зайву тканину. Зніміть шаблон з монтажною дошки. Приберіть шпильки і сметочнимі стібки. Складіть тканину по центральній лінії і обріжте друге плече, так щоб форма була повністю симетрична. Розгорніть тканину і пропрасуйте її праскою. Перед вами готова викрійка-шаблон рівностороннього свага. Використовуючи її, ви викроїте стільки свага, скільки ви запланували у своїй моделі ламбрекену. Тепер можна порахувати, скільки тканини вам знадобиться, і йти в магазин.
Корисна порада
В якості монтажної дошки можна використовувати прасувальну дошку або спинку кресла.Вибірайте для виготовлення свага однотонні легко драпирующиеся ткни.