Як годувати пташенят.

Пташенята в гнізді можуть раптово осіротеть. Вигодувати їх не так вже й складно. Потрібно тільки знати, що це за птаха, ніж вони зазвичай харчуються. Якщо у вас з'явився жовторотий вихованець, постарайтеся дізнатися про нього, якомога більше, і тільки потім приступайте до годівлі.
Вам знадобиться
  • - піпетка
  • - одноразові шприци
  • - пінцет
  • - корм для пташенят
Інструкція
1
Корм для пташенят може бути рідким або твердим. Недавно вилупилися з яйця крихтах матір сригивает з зоба частково переварену їжу, яку ви можете замінити полужидкой кашею. Тільки не варіть манку або рис, пошукайте в торгівлі спеціальний порошок, який потрібно буде розвести відповідно до інструкції.
2
Ретельно вимийте руки. Наберіть кашу в шприц, покладіть поруч піпетку, наповнену водою.
3
Якщо пташеня сидить у гнізді, злегка покачайте його, імітуючи прилетіла мати. У відповідь жовторотиків широко роззявить дзьоб, в який вам залишиться тільки влити корм. Слідкуйте за тим, щоб кінчик шприца дивився прямо в глотку, а не під язик. Після закінчення годування влийте в дзьоб пару крапель води, щоб змити з нього залишки корму.
4
Пташенят, що харчуються личинками або черв'яками, годувати слід за допомогою пінцета. Якщо пташенята вже не розкривають дзьоб з доброї волі, доведеться їм допомогти. Візьміть малюка в кулак. Ніжно, але несильно зафіксуйте його.
5
Пальцями іншої руки розкрийте дзьоб, вставте в нього вказівний палець тримає руки, пташеня до годівлі готовий. Візьміть корм пінцетом, вкладіть його глибоко в пташиний рот і відразу ж капніть водою з піпетки, щоб викликати ковтальний рефлекс.
6
Слідкуйте, щоб пташеня при цьому не лежав на спині, інакше він захлинеться. Не потрібно утрамбовувати корм в птицю, як тільки ви відчуєте заповненість зоба, годування можна припиняти. Діючи акуратно, ви зможете доростити пташеняти доти, коли він зможе самостійно поїдати запропоновану їжу.
Зверніть увагу
Чи не підбирайте оперилися пташенят в траві в травні або червні. Вони не випали з гнізда, а здійснили свій перший самостійний виліт. Їх так і називають - слетков. Батьки не покинули злетілися пташеня і продовжують його годувати, а от ви йому своєю непотрібною допомогою тільки нашкодите.
Своїх новонароджених пташенят самка папуги годує зобної молочком. Годувальником самої самки в перші дні життя малюків, як правило, є папуга-тато. Іноді молоді самки папуг відмовляються годувати своїх дитинчат молочком. В цьому випадку турбота про малюків повністю лягає на плечі їх власників.
Інструкція
1
Годувати новонароджених пташенят необхідно кожні 2-3 години з 6 ранку до 11 вечора. Вночі малюки повинні спати. Приготуйте для годування пташенят папуг рідку манну або пшеничну кашу, зварену на молоці. Додайте в неї трохи цукру, висушену шкаралупу курячих яєць, стовчену в порошок, і риб'ячий жир (1 крапельку на чайну ложку каші).
2
Перші 3-4 дні життя пташенят годувати їх краще з звичайного медичного шприца, природно, без голки. Одному дитинчаті достатньо 3-5 мл каші на одне годування.
3
допаювати пташенят водою в перші дні їх життя не обов'язково, адже каша, якою вони харчуються, містить достатню кількість рідини. Хоча іноді можна і побалувати малюків фруктовим або овочевим соком.
4
Далі починайте привчати малюків до годування зі звичайної чайної ложки. Перший час пташенята, як правило, беруть кашу з ложки досить-таки неохоче. Але звикнувши до такого способу годування, вони самі починають відкривати рот при вигляді ложки.
5
Не поспішайте переводити пташенят папуг на зерновий корм. Робити це рекомендується тільки тоді, коли малюки самостійно навчаться сидіти на пальці свого господаря.
6
Привчати маленьких папужок до зернового корму слід поступово. Для цього варите знайому для них кашу більш густий. Коли пташенята звикнуть до такого корму і навчаться їсти густу кашу самостійно, починайте підсипати в їх годівницю невелика кількість зернової суміші. Таким чином папужки поступово звикнуть до зерна, властивої цим птахам їжі. Пам'ятайте, що при перекладі пташенят папуг на зерновий корм у клітці поруч з годівницею обов'язково має бути присутня чашечка з водою.
7
Обов'язково поставте на дно клітки з пташенятами папуг баночку, наповнену мінеральним кормом. Він необхідний малюкам для правильного розвитку і зростання їх скелета. В якості мінеральної добавки використовуйте розтерту в порошок шкаралупу курячих яєць.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NEVqme6vgqI