Як збирати аналізи.

Аналіз сечі здають для виявлення захворювань в організмі. Загальний аналіз одразу показує, які відхилення є, але тільки якщо правильно зібрати сечу. Якщо це зробити в невідповідний час, результат може бути помилковим і лікування захворювання може відсунутися на невизначений термін. Проводити такого виду дослідження потрібно двічі на рік, а вагітним жінкам регулярно.
Інструкція
1
Ретельно промийте скляну банку (контейнер) з миючими засобами і обполосніть чистою водою. Витирати не потрібно, краще просушіть її в мікрохвильовій печі. Робити це бажано безпосередньо перед збором сечі.
2
З ранку помийте статеві органи і просушіть їх м'яким чистим рушником. Ходити в туалет не можна до збору аналізів, тому вам потрібно потерпіти. Саме в ранковій сечі міститься велика кількість речовин, на які й досліджують сечу.
3
Зберіть в чисту баночку сечу і ретельно закрийте її пластиковою кришкою. Обсяг рідини повинен бути близько 50 г, а іноді більше. Якщо необхідна більша кількість, доктор попередить вас заздалегідь.
4
Віднесіть зібраний аналіз в лабораторію, а через кілька годин, іноді на наступний день, заберіть результат і зверніться до терапевта. Лікар скаже вам результат.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=luY6CU-NMZU
Корисна порада
Постарайтеся не вживати з вечора жирних продуктів, алкоголю і лікарських препаратів. Аналіз покаже неточний результат і його доведеться перескладати.
Часом навіть найпростіші дії вимагають певних знань. Здавалося б, що може бути простіше збору калу дитини для аналізу на яйця глист? Тим не менш, є правила, які дорослим буде корисно дізнатися.
У здорової людини в калі не повинно бути ознак будь-яких паразитів. Але паразитарні захворювання є дуже поширеними і зустрічаються у 90% населення планети.
У зв'язку з високою ймовірністю зараження паразитарними захворюваннями фахівці рекомендують здавати відповідні аналізи два рази на рік.
Найбільш відомі паразити - це глисти, або гельмінти.

Збір калу на яйця глист

Для того щоб правильно зібрати кал, необхідно придбати стерильну баночку. Такі баночки продаються в будь-якій аптеці. Вони дуже зручні, оскільки мають спеціальну ложечку, вбудовану в кришку. Це полегшує забір аналізу. Якщо ж ви хочете заощадити, можна використовувати невелику скляну баночку (наприклад, з-під дитячого харчування). Попередньо її треба добре промити і обдати кіпятком.Спеціальной підготовки перед тим, як збирати аналіз, не потрібно. Простежте, щоб дитина заздалегідь помочився. Сеча не повинна потрапити в аналізи. Рекомендується взяти різні ділянки калу: шматок з центру, потім зверху і знизу. У загальній складності повинно вийти близько двох чайних ложок матеріалу. Кришечку необхідно щільно закрити, а баночку підписати (прізвище та ім'я).

Ще один значимий аналіз - зішкріб на ентеробіоз

Є другий дуже поширений вид паразитів - гострики. Для їх виявлення береться зішкріб на ентеробіоз. Взяття аналізу проводиться в медичній установі або лабораторії. Вранці, відразу після сну. Рекомендується не ходити попередньо в туалет і не омивати область навколо ануса. Це швидка і безболісна процедура. Медична сестра бере мазок з анального отвору.
Цікаво, що аналіз калу на яйця глист дає ймовірність їх виявлення на 10-15%. Зішкріб на ентеробіоз більш ймовірний - 50%. Тому рекомендується здавати аналізи 2-3 рази через кожні два-три дні.
Батьків часто цікавить чи можна зберігати аналізи. Фахівці рекомендують здавати матеріал на аналізи протягом першої години після його збору. Однак допускається його зберігання в холодильнику не більше 8 годин. Тривале зберігання може спотворити результати аналізов.Проба калу на яйця глист і зішкріб на ентеробіоз є дуже поширеними аналізами і проводяться в усіх поліклініках і лабораторіях. Щоб уникнути черги, можна звернутися в платну медичну лабораторію і здати потрібний аналіз в зручний час. Приміром, в Москві можна знайти клінічну лабораторію, вийшовши на проспект Андропова в районі Нагатинский затон або на Рязанський проспект близько м. Вихіно, на проспекті Володарського. В районі Вешняки розташовується п'ять відповідних установ. У Коломиї і Коломенському районі, в районі станції метро Домодєдовському. В інтернеті є інформація про клінічних лабораторіях будь-якого регіону країни. Можна вибрати відповідну по місцю розташування і ціною на цікаві послуги.