Як побороти страх спілкування.

Незважаючи на те, що за своєю природою людина - істота соціальна і спілкування з собі подібними йому життєво необхідно, часто саме контакти зі своїм оточенням стають для індивіда джерелом проблем і болісних переживань. В психології подібне явище відоме як страх спілкування . Проблеми, породжувані їм, можуть серйозно ускладнити життя людини, перешкодивши зробити успішну кар'єру або налагодити особисті стосунки. Тому питання про те, як побороти страх спілкування , давно перейшов із розряду наукових досліджень в сферу повсякденного дійсності.
Інструкція
1
Дуже часто страх спілкування виникає через невміння розуміти емоції і поведінку людей. Людина не може зрозуміти зворотної реакції на свої дії, не чує оточуючих, не вміє правильно розпізнати і оцінити їхні почуття. В результаті через численні непорозумінь і недорозуміння накопичується образа, гіркота, досада на людей. В кінцевому підсумку все це виливається в небажання будь-яких контактів зі страху знову пережити неприємні емоції.
2
Другий поширеною причиною страху спілкування є тотальна невпевненість в собі, боязнь зробити помилку і викликати незадоволення оточуючих. Часто сама система виховання формує подібне ставлення, коли від дитини в першу чергу вимагають беззаперечної покори, не вникаючи в його власні переживання. Маленький людина дуже швидко приходить до висновку, що краще взагалі ухилитися від контакту, ніж ризикувати наразитися на покарання або критику. У дорослому віці такі дитячі проблеми дуже серйозно заважають налагоджувати нормальні професійні та особистісні відносини: людина просто не знає як себе правильно вести, щоб отримати бажаний результат.
3
Подолати страх спілкування і навчитися нарешті успішно взаємодіяти з оточуючими можна двома шляхами. По-перше, можна вдатися до допомоги професійних психологів. На жаль, цей шлях, незважаючи на свою ефективність, далеко не завжди доступний. Або в межах досяжності просто немає кваліфікованого психолога, або ні коштів на оплату його послуг. В цьому випадку залишається тільки варіант самостійного подолання страху спілкування .
4
Перше, що потрібно засвоїти - це необхідність постійної практики. Не можна подолати свої психологічні проблеми в спілкуванні тільки шляхом читання спеціальної літератури. Щоб навчитися спокійно спілкуватися і відстоювати свою думку, потрібно починати спілкуватися. Важливо зрозуміти, що впевненість в собі і спокій при спілкуванні безпосередньо залежать від кількості придбаного практичного досвіду. Так само важливо пам'ятати, що позитивні зміни відбудуться не за один день, доведеться набратися терпіння.
5
Перша вправа, яке необхідно освоїти, - це перенесення уваги з своїх переживань на сам процес спілкування . Замість того щоб думати про те, яке враження ви робите на співрозмовника, спробуйте зосередитися на самому співрозмовникові, зацікавитися ним. Існує цікава залежність: чим менше ви концентруєтеся на те, яке враження справляєте на людей, ем краще воно буде. Природність і безпосередність - це запорука успішного спілкування в багатьох ситуаціях. Піймавши відчуття легкості при бесіді з одним чоловіком, спробуйте відтворити його при контактах з іншими, навіть незнайомими вам людьми. Поступово практика зробить свою справу і ви придбаєте безцінний досвід успішного спілкування з оточуючими.